صفحه اصلی » استان اصفهان » ارتباط معاونت پیشگیری وقوع جرم با دانشگاه ها موثر بر کاهش پرونده ها در دادگاه

ارتباط معاونت پیشگیری وقوع جرم با دانشگاه ها موثر بر کاهش پرونده ها در دادگاه

مدیر گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر گفت: ارتباط معاونت پیشگیری وقوع جرم با دانشگاه های سطح استان بسیار می تواند موثر بر کاهش ورودی پرونده ها در دادگاه شود؛ همچنین باید از ظرفیت اساتید بسیجی که می توانند با آموزش باعث کاهش ورودی پرونده به دادگاه بشوند استفاده کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد صادق تیموری در آیین بزرگداشت هفته قوه قضائیه دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: با اقدامات و پیگیری های معاونت پیشگیری وقوع جرم در دوره فعلی شاهد تحولاتی هستیم که رسالت اطلاع رسانی برای پیشگری از وقوع جرم را به خوبی انجام می دهد که متاسفانه در دوره های قبل کمتر شاهد این اقدامات بودیم؛ افراد متخلف در سطح جامعه اطلاع رسانی را دریافت می کند و این بسیار در کاهش ورودی پرونده ها به دادگاه ها موثر بوده است.
مدیر گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با بیان اینکه باید از ظرفیت های قانونی  استفاده شود، گفت:  قوه قضاییه نقش موثری در تصویب لایحه های قانونی دارد که به عنوان لایحه های امور حسبی که در سال های پیش تنظیم شده اما سرنوشت آن مشخص نیست، مشخص کردن سرنوشت این لایحه ها می تواند باعث کاهش ورودی پرونده ها شود.
وی افزود: ارتباط معاونت پیشگیری وقوع جرم با دانشگاه های سطح استان بسیار می تواند موثر بر کاهش ورودی پرونده ها در دادگاه شود؛ همچنین باید از ظرفیت اساتید بسیجی که می توانند با آموزش باعث کاهش ورودی پرونده به دادگاه بشوند استفاده کرد.

تیموری بیان کرد: به عنوان مثال از اساتیدی که در مبحث خانواده فعالیت کرده اند می توانند با آموزش برای خانواده ها باعث کاهش ورودی پروند های طلاق در دادگاه باشند.
محمد صادق تیموری گفت: ضرورت وجود مشاور حقوقی در عقد قرار داد ها از جمله موارد دیگری که میتواند باعث کاهش ورودی پروند ها به دادگاه ها باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × سه =