صاحب نیوز

IMG-20220223-WA0056

برخورد با پدیده دور دور مطالبه مردم است

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: برخورد با این افراد بیشتر مطالبه مردم است، زیرا  باعث سلب آسایش و آرامش مردم شده‌اند و همینطور این افراد عامل تهدید کننده جان مردم در تصادفات و  حوادث عابران هستند

کدخبر: 1095984
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ @ ۱۲:۱۲


سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به  چگونگی برخورد با افرادی که باعث سلب آسایش شهروندان می شوند، اظهار کرد: در پدیده دور دور، اغلب رانندگان سر مست با خودروهای لوکس خود شرکت می‌کنند و باعث سلب آسایش، آرامش و ایجاد مزاحمت برای نوامیس عمومی می شوند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: برخی از این رانندگان علاوه بر دور دور حرکات مخاطره‌آمیز دیگری هم انجام می‌دهند، همانند تیک‌آف زدن، دستی کشیدن، سگ گردانی و یا دارای شیشه های بسیار دودی غیر مجاز  هستند.

وی بیان کرد: برخورد با این افراد بیشتر مطالبه مردم است، زیرا  باعث سلب آسایش و آرامش مردم شده‌اند و همینطور این افراد عامل تهدید کننده جان مردم در تصادفات و  حوادث عابران هستند،  همچنین برای خود اشخاصی که دور دور می کنند، ممکن است مشکلی پیش بیاید.

محمدی اذعان داشت: این موضوع به صورت جدی در دستور کار پلیس و مراجع قضایی قرار گرفته و دستورات قضایی محکمی اخذ شده، به عنوان مثال توقیف طولانی مدت خودروهایی که در دور دور توقیف می شود.

وی اعلام کرد: این افراد در مناطقی همانند مرداویج، توحید، چهارباغ، خانه‌اصفهان، حتی رهنان بیشتر دیده‌ می‌شوند، اما ممکن است هر کجای دیگر هم حضور داشته  باشند و این حرکات را انجام دهند، اما برای پلیس فرقی نخواهد داشت اگر ما بشنویم در منطقه‌ای حتی در بزرگراه‌ها این موارد دیده شدند، برخورد جدی و سختی خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان یادآور شد:  در چند شب گذشته که ما یک دستگاه خودرو بی ام و را توقیف کردیم این شخص از یک شهرستانی دوساعت دورتر از اصفهان به اینجا آمده بود تا صرفاً دور دور کند اما توقیف شد و رنگ خودرو هم که با حدود ۳۰۰ میلیون تومان عوض شده بود بعد از اینکه خودرو به  پارکینگ رفت رفع اثر شد و باید رنگ خودرو به دست خود راننده متخلف در پارکینگ پاکسازی شود و برابر کارخانه و اسنادی که موجود است در بیاید.

وی در خصوص اعمال جریمه‌ها خاطر نشان کرد: جریمه های سنگین برای اینگونه افراد در مرجع قضایی حتماً اعمال و راننده مشخصاتش بررسی خواهد شد که اگر نمره منفی داشته باشد در سابقه گواهینامه اثر منفی گذاشته خواهد شد؛ همچنین برخی از خودروها حتی به مدت ۳ ماه هم توقیف خواهند بود و  پلیس بعد از اعمال قانون و مدت توقیفی از راننده تعهد خواهد گرفت که دیگر راننده خاطی در این دوره ها شرکت نکند.

سرهنگ محمدی متذکر شد: پلیس مصمم است که با این مواردی که مطالبه مردم از پلیس است و اکنون مردم از این وضعیت شاکی و ناراضی هستند و از  پلیس هم گله‌مند می‌شوند که  چرا پلیس برخورد نمی‌کند، به صورت جدی با این موارد برخورد کند.

وی در پاسخ به این سوال که این افراد بیشتر از چه قشر و رده سنی هستند تاکید داشت: معمولا شهروندان و خصوصاً جوانانی که در این نوع مکان ها حاضر می شوند به علت سرگرمی یا پر کردن زمان خود است، اغلب کسانی هستند که سرمست، غرور ثروت و  کسانی هستند که پول زیادی دارند و برای‌شان قیمت خودرو‌ها معنایی ندارد ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان برای‌شان هزینه‌ای نیست در این دور دور ها دیده می‌شوند و حتی به خودرو های خودشان هم آسیب می زنند، دستی‌هایی که می کشند هم به سیستم و هم لنت‌های خودرو آسیب وارد خواهد کرد، وگرنه اکنون اشخاص عادی که خودرو دارند همه جوره مراقب آن هستند که خسارت نبیند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: تعداد قابل توجهی از این قشری  که برای دور دور می آیند از همین افراد جوانان سرمست هستند وگرنه کاسبان یا اصناف دیگر که زندگی مطلوبی داشته باشند به سمت این مسیر نخواهند آمد، اما این موارد  از چشم پلیس دور نخواهند؛ آنهایی که به صورت عینی دیده شوند به پارکینگ انتقال داده خواهند شد و آن‌هایی که توقف نکنند و فکر کنند از دست پلیس فرار کردند پلاک هایشان ثبت و از طریق ماموران و دوربین ها توقیف سیستمی خواهند شد، هیچ کجا نمی توانند از پلیس خدمات بگیرند و نمی‌توانند به راحتی تردد کنند و باید با دست خودشان خودرو خود را تحویل پلیس بدهند و مراحل قانونی را طی کنند.

وی با اشاره به جریمه های باز دارنده توضیح داد: جریمه ها با توجه به ابلاغیه های پلیس اعمال خواهد شد و  در مدت اخیر حتی ما راننده ای را داشتیم که در یک شب به مبلغ ۷۰۰ هزار تومان توسط خود پلیس برایش جریمه صادر شده و بعد به دادگاه معرفی شد و ممکن است، حتی جریمه های طولانی مدت برای برخی افراد ابلاغ شود.

سرهنگ محمدی در رابطه با تعامل پلیس راهور با قوه قضاییه گفت: تعامل با قوه قضاییه در این رابطه در حد عالی است به صورتی که این موضوع به طور جدی در دستور کار پلیس قوه قضاییه استان قرار گرفته و مجازات موارد با هماهنگی یکدیگر انجام خواهد شد.

انتهای پیام/