صفحه اصلی » استان اصفهان » صدور الکترونیکی پروانه ساخت، سفره دلالان را جمع می‌کند

صدور الکترونیکی پروانه ساخت، سفره دلالان را جمع می‌کند

شهردار اصفهان گفت: بر اساس تلاش و تدبیر مدیریت شهری پروانه ساختمانی به تازگی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، با این اقدام دیگر نیاز به مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری نیست و سفره دلالان در این عرصه جمع می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان، در نشست هم‌اندیشی با روحانیون و معتمدان محله منطقه ۴ شهرداری، اظهار کرد: شورای شهر دوره ششم عزم جدی برای رفع معضلات و مشکلات شهروندان دارد، در این راستا اعضای شورای اسلامی شهر در محلات حضور می‌یابند تا مشکلات را احصا و سپس تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه عمده هزینه شهرداری‌ها صرف نگهداشت شهر می‌شود، به طوری که بخش زیادی از بودجه را به خود اختصاص می‌دهد، ادامه داد: اگر شهروندان، شهرداری را در نگهداری شهر کمک کنند، هزینه‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

قاسم‌زاده تصریح کرد: اگر هزینه‌های نگهداری شهر کاهش یابد، می‌توان این بودجه را صرف عمران شهر کرده و اعتبارات را به سمت و سوی رفع مشکلات و توسعه شهری هدایت کنیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: به عنوان مثال به صورت روزانه حدود ۹۵۰ تن زباله جمع‌آوری می‌شود که ۳۵۰ تن آن شیرابه‌های زباله است که عامل بسیاری از بیماری‌ها و نازیبایی محلات است؛ بنابراین اگر این موضوع در منازل مدیریت شود، هزینه‌های شهرداری کاهش می‌یابد.

وی افزود: رویکرد مدیریت شهری در این دوره، ارتقای کیفیت زندگی در محلات است، در این راستا امیدواریم بعد از ۴ سال، در محلات مشکلات و معضلات عدیده و اساسی نداشته باشیم.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مدیریت شهری این است که هر سال ۳۰ محله را در مناطق پانزده‌گانه شناسایی و اولویت‌بندی کرده و به صورت خاص در جهت رفع مشکلات محلات در زمینه ترافیک، حمل‌ونقل، زیباسازی، عمرانی و مشکلات فرهنگی و اجتماعی آنها اقدام کند.

شهردار اصفهان با اشاره به صدور الکترونیکی پروانه ساختمانی، اظهار کرد: بر اساس تلاش و تدبیر مدیریت شهری پروانه ساختمانی به تازگی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، با این اقدام دیگر نیاز به مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری نیست و سفره دلالان در این عرصه جمع می‌شود.

وی در خصوص اهمیت تکریم ارباب رجوع، گفت: هدف شهرداری این است که اگر شهروندان به شهرداری مراجعه کنند، جلوی پای شهروندان بلند شویم و به آنها خدمت‌رسانی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 4 =