صفحه اصلی » اقتصادی » با فروش فرش نامرغوب به جای مرغوب برخورد جدی می شود

با فروش فرش نامرغوب به جای مرغوب برخورد جدی می شود

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف گفت: اگر فروشنده ای فرش نامرغوب را بعنوان فرش مرغوب بفروشد و شخص در اتحادیه از وی شکایت کند با تشخیص کارشناس دادگستری و کارشناس اتحادیه، اگر تخلفی صورت گرفته باشد، برخورد جدی می کنیم و حتی در مواردی معامله برمی شود

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۹

مهدی حقیقت نژاد در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: وظیفه تیم های نظارتی ما نظارت بر روی فروش، ارتباط فروشنده و مشتری، داشتن فاکتور و سربرگ فاکتور، پروانه کسب، تمدید پروانه و بازرسی از کیفیت فرش ها است.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف اذعان کرد: اتحادیه کمیسیون های فعال دیگری چون آموزش، تحقیق، شکایات و حل اختلاف نیز دارد همچنین در زمینه به سازی فضای بازارها و معابر مربوط به بازار فرش اعم از بحث ایمنی، روشنایی، زیبا سازی و بازسازی سراها با دستگاهای ذیربط همکاری های مفیدی داشته و خواهد داشت.

وی عنوان کرد: اتحادیه ما به تازگی تغییر رئیس داده و بازرسان نیز مشخص شده اند، برنامه ما این است که بازرسان در چند دسته تقسیم شوند تا به چند وظیفه ای که برعهده بازرسان است، به خوبی رسیدگی کنند.

حقیقت نژاد بیان کرد: بسته به اینکه متخلف تا چه حدی تخلف کرده باشد، دوبار تذکر می دهیم و اگر باز تخلف تکرار شد وی را بسته به تخلفی که داشته به تعزیرات یا اتاق اصناق معرفی می کنیم قابل ذکر است اگر تخلف سنگین باشد همان بار اول برخورد می کنیم.

وی افزود: معمولا تخلف های این صنف به این صورت است که یا فاکتور فروشنده سربرگ نداشته یا پروانه کسب ندارند یا پروانه تمدید نشده است که این موارد با تذکر حل می شود، خیلی کم پیش می آید با تخلف های سنگین روبرو می شویم.

مهدی حقیقت نژاد با اشاره به اینکه اگر تخلف مالی صورت گرفته باشد و خودمان نتوانسته باشیم موضوع را حل کنیم، متخلف را به تعزیرات معرفی می کنیم، ادامه داد: اگر شخصی بخواهد در این صنف فعالیت کند اول باید در سایت ایرانیان برای پروانه کسب ثبت نام کنند.

این مقام مسئول متذکر شد: بعد از آن شخص باید پرونده مالیاتی تشکیل دهندکه این دوگام، گام های اصلی برای انجام کار است، بعد از این مراحل، بازرس برای بازدید از مکانی که برای کار معرفی می کنند فرستاده می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف توضیح داد: در این صنف تجربه و سابقه کار مهم است، همچنین وضعیت اجاره نامه یا سندمحضری نیز باید مشخص شود، یک کلاس آموزشی نیز شخص باید شرکت کند، پس از انجام این مراحل و تکمیل مدارک، پروانه برای شخص صادر می شود.

حقیقت نژاد خاطرنشان کرد: اگر فروشنده ای فرش نامرغوب را بعنوان فرش مرغوب بفروشد و شخص در اتحادیه از وی شکایت کند با تشخیص کارشناس دادگستری و کارشناس اتحادیه، اگر تخلفی صورت گرفته باشد، برخورد جدی می کنیم و حتی در مواردی معامله برمی شود

وی گفت: بحث آزاد سازی ارسال فرش از طریق پست جمهوری اسلامی وسامان دهی ونظارت دقیق بر فروشندگان طرح ومواد اولیه تعیین یک نماینده در کمسیون های اعتراضات اداره دارایی و امور اقتصادی جهت رسیدگی به شکایات اعضا در اداره دارایی وبرگزاری جشن روز ملی فرش در سال آینده و رایزنی با بانک های عامل جهت برقراری ردیف اعتباری برای خریداران فرش ومعرفی خریداران واقعی به بانک جهت اخذ وام خرید فرش و مواردی از این دست در دستور کار اعضای هیئت رئیسه جدید اتحادیه است، امید است با توکل به خداوند متعال و مساعدت مسئولان مربوطه قادر به تحقق اهداف پیش بینی شده باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 4 =