صفحه اصلی » استان اصفهان » مأمور پلیس برای نجات یک شهروند خود را به آتش زد

مأمور پلیس برای نجات یک شهروند خود را به آتش زد

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از تماس‌‎های مردمی با سامانه 197 به منظور تقدیر از مأمور پلیس خمینی‌شهر که برای نجات یک شهروند خود را به آتش زده و دچار سوختگی شده بود، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ رضا الوندی رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: تعدادی از شهروندان شهردرچه از توابع شهرستان خمینی‌شهر طی تماس با سامانه ۱۹۷ اعلام کردند که پس از اینکه یک مورد خودسوزی را به مرکز ۱۱۰ اطلاع دادند یکی از مأموران پلیس این شهر بلافاصله در محل حاضر شده و با از خود گذشتگی خود را به آتش زد و فردی که اقدام به خودسوزی کرده بود را از مرگ حتمی نجات داد اما خود این مأمور در این حادثه دچار سوختگی شد که از این اقدام فداکارانه مأمور پلیس تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی افزود: پس از تماس‌های مذکور بررسی‌های دقیق صورت گرفت و مشخص شد یک مورد قصد خودسوزی در شهر درچه به مرکز ۱۱۰ اعلام می‌شود که بلافاصله واحد گشت انتظامی در صحنه حاضر شده و دودی را از داخل یک کارگاه مشاهده و وقتی وارد کارگاه می‌شود و می‌بیند فردی با یک چهار لیتری بنزین قصد خودسوزی خود را دارد که در ابتدا سعی می‌کند با مذاکره فرد را از کارش منصرف کند اما ناگهان فرد مذکور اقدام به شعله ور کردن خود می‌کند.

الوندی ادامه داد: در این حین مأمور وظیفه‌شناس پلیس خمینی‌شهر با فداکاری و ایثار به سمت فرد آتش گرفته رفته و با خاموش کردن آتش جان وی را از مرگ حتمی نجات می‌دهد اما خودش از ناحیه دست و پا دچار سوختگی شده و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه حال عمومی این مأمور فداکار بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده است از قدردانی فرمانده انتظامی استان اصفهان از این مأمور خبر داد و خاطرنشان کرد: پلیس به وجود چنین افراد فداکاری که جان خود را فدای امنیت مردم می‎کنند، افتخار می‌کند و این افراد به فرموده مقام معظم رهبری مصداق بارز مجاهدان فی سبیل الله هستند.

وی با تشکر از تماس‌های مردمی با سامانه ۱۹۷ بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: این سامانه به صورت شبانه‌روزی آماده دریات پیام‌ها، نظرات، پیشنهادات، انتقادات، شکایات و یا تقدیر از عملکرد مأموران است و مطمئناً این تماس‌ها در بهبود و ارتقای سطح کیفی عملکرد انتظامی استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − 8 =