صفحه اصلی » اقتصادی » بازده 68 درصدی سرمایه گذاری در خرید سهام سیمان اصفهان در سه ماه گذشته

بازده 68 درصدی سرمایه گذاری در خرید سهام سیمان اصفهان در سه ماه گذشته

سصفها یکی از نمادهای بازار بود که در این هفته روند مثبتی را در معاملات پشت سرگذاشت و قیمت هر سهم آن در محدوده 6 هزار و 370 تومان خرید فروش شد؛ سرمایه گذاری در این نماد در یک، سه و 12 ماه بازده مثبت 13، 68 و چهار درصد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ بازار سرمایه بعد از اینکه از محدوده یک میلیون 200 واحد تا یک میلیون و 600 واحد افزایش پیدا کرد، در یک ماه اخیر روند کاهشی داشته است و به بیان فعالان بازار وارد فاز اصلاحی شده است.

30 روز قبل در حالی که شاخص یک میلیون و 534 هزار واحد بود بعد از یک حرکت رو به بالا امروز شاخص در محدوده یک میلیون 514 هزار واحد قرار دارد؛ در این ماه بازار شاهد حرکت های نوسانی بودیم و به نظر بازار محرکه ای برای رشد ندارد و از طرفی البته بازار میلی برای روند کاهشی نداشته و خبرهای روانی و اقتصادی می تواند تکلیف حرکت بازار را مخص کند.

در آخرین روز معاملاتی این هفته 181 نماد در بورس در محدوده مثبت معامله شدند و 149 نماد نیز در منفی ها خرید و فروش شدند و در فرابورس نیز 123 نماد در مثبت و 126 نماد در محدوده منفی معامله شدند؛ شاخص در این روز نیز کاهش داشت.

افراد حقیقی امروز ۴۲۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه خودرو و ساخت قطعات و همچنین سهام شپنا بود.

نماد قصفها گه قیمت هر سهم آن در محدوده 8 هزار و 300 تومان خرید و فروش شد؛ این قیمت معاملات سهام قند اصفهان در این هفته را کاهشی کرد؛ سرمایه گذاری در این نماد دارای بازده های منفی 13 و پنج درصد در یک و دوازده ماه است؛ البته بازده سرمایه گذاری این نماد در سه ماهه مثبت هشت درصد است.

قسمت هر سهم فروی در محدوده یک هزار 472 خرید و فروش شد تا سهام ذوب روی اصفهان نیز در این هفته با کاهش ارزش روبرو باشد؛ سرمایه گذاری در فروی در زمان های یک، سه و دوازده ماه با بازده منفی 9، 6 و 53 درصد همراه بوده است که یکی از نمادهایی است که اصلاح قایل توجه ای داشته است.

هر سهم نماد ذوب در محدوده 253 تومان خرید و فروش شد تا ارزش سهام ذوب آهن اصفهان نیز در این هفته روند کاهشی داشته باد؛ سرمایه گذاری در این نماد در مدت های یک، سه و 12 ماه با کاهش 5، 4 و 32 درصد منفی همراه است.

هر سهم فولاد یک هزار و 93تومان در بازار خرید و فروش شد؛ علی رغم حجم قابل توجه معاملات در این نماد ارزش هر سهم فولاد در این هفته کاهشی بود و بازده سرمایه گذاری در آن در یک و سه ماه 7 و 4 منفی است اما بازده 12 ماهه آن مثبت 7 درصد است.

سصفها یکی از نمادهای بازار بود که در این هفته روند مثبتی را در معاملات پشت سرگذاشت و قیمت هر سهم آن در محدوده 6 هزار 370 تومان خرید فروش شد؛ سرمایه گذاری در این نماد در یک، سه و 12 ماه بازده مثبت 13، 68 و 4 درصد است؛ سیمان اصفهان با توجه به ارایه گزارش ها و همچنین افزایش قیمت سیمان معاملات خوبی را ثبت کرده است

به نظر می رسد روزهای آینده بازار تحت تاثیر خبرهای مذاکرات و همچنین مشخص تر شدن ثبات در کانال قیمتی دلار و همچنین ارائه گزارش عملکرد شرکت ها می تواند مسیر خود را مشخص کند؛ مسیری که بسیاری از کارشناسان معتقدند در تیر، مرداد و شهریور چشم اندازی روشن خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + نه =