صفحه اصلی » اجتماعی » کلاهبرداری از کسبه اصفهان با رسیدساز جعلی

کلاهبرداری از کسبه اصفهان با رسیدساز جعلی

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری فردی که با استفاده از برنامه رسیدساز جعلی از 18 کسبه شهر اصفهان بالغ بر یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین تُرکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از مغازه‌داران اصفهانی مبنی براینکه فردی با استفاده از برنامه رسیدساز جعلی در گوشی خود آن‌ها را فریب داده و اقدام به خرید اجناس از انان کرده بدون واریز وجه به حسابشان کرده موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در حال تحقیقات و بررسی‌های تخصصی برای شناسایی و دستگیری این کلاهبردار بودند که با استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد فردی در پایانه مسافربری کاوه با ارائه رسیدساز جعلی قصد کلاهبرداری از داشته که به محض اطلاع کسبه از محل متواری می‌شود و مأموران گشت انتظامی پایانه بلافاصله این فرد را شناسایی و تحویل کلانتری ۱۹ می‌دهند.

ترکیان با بیان اینکه متهم برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل و با حکم صادره روانه زنده شده بود، گفت: کارآگاهان سریعاً به شعبه مربوطه مراجعه و با اخذ دستور قضایی نسبت به تحویل گرفتن متهم و انجام تحقیقات از وی اقدام کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: متهم در نهایت با کارهای علمی و مواجه کردن متهم با مستندات و مدارک به دست آمده و همچنین شناسایی وی توسط مال باختگان به کلاهبرداری از ۱۸ نفره از کسبه ومغازه‌داران و خرید اجناس از قبیل ساعت، لوازم آرایشی که ارزش آن‌ها بالغ بر یک میلیارد بود با روش ارائه رسید جعلی واریز وجه به حساب فروشندگان اعتراف کرد که در این خصوص پرونده تکمیل و وی مجدداً برای تحمل مجازات خود به زندان بازگرانده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 5 =