صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » حقوق بشر آمریکایی، مانع دسترسی درست و آزادانه به ارتباطات در جهان

حقوق بشر آمریکایی، مانع دسترسی درست و آزادانه به ارتباطات در جهان

در ارتباطات در صورتی که حق دسترسی آزادانه به اطلاعات و اخبار درست جزء نکات اولیه حقوق بشر است اما امریکا حتی این حق را هم نقض می کند و برای کشوری مانند ایران مانع های بسیار زیادی ایجاد می کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ عدالت خواهی و بهره مندی از حقوق اولیه در جهان در عصر ارتباطات و اطلاعات مورد توجه قرار گرفته است و این مهم سعی می شود به شکل های مختلف انجام و محقق شود؛ سازمان ها، گروه ها و بسیاری از زیر مجموعه های دیگر در جهان تشکیل شده اند که بتوانند حقوق بشر را در نقاط مختلف محقق کنند.

اما با این وجود می بینیم که حقوق بشر واژه ای پر کاربرد است اما در عمل شرایط متفاوت است چرا که ظاهرهای موجه این نمادها و نهاده ها تمام کار نبوده و این تمام واقعیت ماجرا نیست؛ این ظاهر زیبا وقتی منافع برخی کشورها و خصوصا امریکا در میان باشد از ماهیت خود فاصله گرفته و به یک ابزار فشار تبدیل می شوند.

در این صورت حقوق بشر در واقع حقوق و زیاده خواهی این ها به حساب می آید و آن ها با وارونه جلوه دادن تمام حقیقت یا بخشی از حقیقیت از این تشکیلات استفاده ابزاری کرده و نشان می دهند که تزریق پول ها و دست نشانده ها فقط برای برداشت های اینگونه است و از حقوق بشری واقعی خبری نیست.

در ارتباطات نیز در صورتی که حق دسترسی آزادانه به اطلاعات و اخبار درست جزء نکات اولیه حقوق بشر است اما کشوری مانند امریکا حتی این حق را هم نقض می کند و برای کشوری مانند ایران مانع های بسیار زیادی ایجاد می کند؛ عدم دسترسی به مقالات برای محققان، استفاده ابزاری از پلتفرمها و جلوگیری از نشر آزادانه نظریات مختلف، راه اندازی شبکه های مختلف برای شایعه سازی، انحراف، سیاه نمایی و همچنین جریان سازی نادرست، تولیدات قال توجه برای هدف قرار دادن فرهنگ و نسل ها تنها بخش کوچکی از اقدامات امریکاست که حقوق بشر در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر را از بین می برد.

اینگونه است که امریکا به عنوان عامل و یا حامی اتفاقات تلخی چون کشته شدن مردان و زنان بی گناه در یمن و فلسطین و جنایات مختلف در عراق و افغانستان است؛ سالیانه کودکان بسیاری کشته می شوند و همچنان این رفتارها ادامه دارد؛ در طول تاریخ انقلاب نیز این رفتارها به شکل های مختلف برای کشورمان انجام شده است و از ترور تا جنگ و از بمب گذاری تا تحریم های اقتصادی بروز پیدا کرده است اما سازمان های حامی حقوق بشر چشم هایشان را بسته اند و اتفاقا در بزنگاه ها ایران را از حقوق خود نیز محروم و آن را به نقض حقوق بشر متهم کردند.

اینگونه است که باید در کنار واژه حقوق بشر واژه بنام حقوق بشر امریکایی تعریف کرد که البته در تضاد کامل با حقوق بشر است و سرپوشی برای جنایات و اقدامات وحشیانه ای است که اگر امپراتوری رسانه ای می توانست بخشی از این اتفاقات را در جهان بیان کند امروز معنی و شرایط جهان به گونه ای دیگر بود.

البته امروز بسیاری از آزاد اندیشان در سراسر جهان به آنچه از سوی آمریکا بیان می شود و آنچه انجام می شود پی برده اند و در راه حقوق بشر واقعی تلاش می کنند و به شکل های مختلف با این نوع رفتار مبارزه می کنند و انتظار می رود که این بیداری روز به روز بیشتر شده و شرایط تغییر کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 2 =