صفحه اصلی » رپورتاژ آگهی » چگونه بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که تقریبا همه چیز دچار تحول و دگرگونی شده است. شرکت‌هایی که تا چندین سال پیش در حالت سنتی مشتریان زیادی داشتند، امروزه برای از دست ندادن مشتریان وفادار خود و همینطور جذب مشتری جدید به سمت دیجیتالی شدن می‌روند. تنها حضور در اینترنت و داشتن یک سایت کافی نیست. […]

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۹

امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که تقریبا همه چیز دچار تحول و دگرگونی شده است. شرکت‌هایی که تا چندین سال پیش در حالت سنتی مشتریان زیادی داشتند، امروزه برای از دست ندادن مشتریان وفادار خود و همینطور جذب مشتری جدید به سمت دیجیتالی شدن می‌روند.

تنها حضور در اینترنت و داشتن یک سایت کافی نیست. امروزه میلیون‌ها سایت در اینترنت وجود دارد که به کاربران زیادی خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. به همین دلیل داشتن یک استراتژی برای متمایز شدن از رقبا برای کسب‌و‌کارتان الزامی است و برای دستیابی به این هدف می توان از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ کمک و راهنمایی گرفت.

از آنجا که تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب است؛ برای شرکت‌ها یک چالش به شمار می‌رود؛ در این مقاله سعی کردیم که معیارهای مهم برای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی کنیم.

معیارهای مهم برای انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ

 

برای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ چند معیار مهم وجود دارد که در ادامه به این موارد می‌پردازیم:

1.    تعیین اهداف

 

قبل از انتخاب یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید در مورد نیازهایی که شرکت شما دارد، تصمیم گیری کنید. زمانی که نیاز (های) داخلی شرکت خود را شناسایی کردید انتخاب شما برای آژانس دیجیتال مارکتینگ محدودتر می‌شود. با این کار متوجه می‌شوید که می‌خواهید از کدام خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

به عنوان مثال شما به دنبال آژانسی هستید که کار سئو سایت شما را انجام دهد این در حالیست که شما باید نیازسنجی کنید و ببینید که اگر فقط می خواهید کار سئو بر روی سایت شما انجام شود، بهتر است که با مجموعه‌ای که تخصصی این کار را انجام می‌دهد قرارداد ببندید؛ ولی اگر شما به دنبال این هستید که در کنار سئو، کار دیجیتال مارکتینگ هم بر روی سایت شما انجام شود، بهتر است که با یک آژانس فول سرویس قرارداد ببندید.

بعد از اینکه نیاز (های) داخلی شرکت را شناسایی کردید، حال باید بودجه موردنظر خود را نیز مشخص کنید. بعد از آن باید در مورد اینکه بخواهید نیاز خاصی که دارید و می‌خواهید با یک آژانس در این زمینه همکاری کنید، تصمیم گیری کنید.

2.    بررسی آخرین نمونه کارها

 

می‌توانید با مشتریان قبلی آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ صحبت کنید و نقاط قوت و ضعف کارهایی که برای آنها انجام داده‌اند را بپرسید.

3.    مدت زمان قرارداد

با توجه به نیازی که دارید، از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ این سوال را مطرح کنید که با توجه به نیاز کسب‌و‌کارتان قرارداد باید بلندمدت بسته شود یا کوتاه مدت؟ به عنوان مثال اگر نیاز شما فقط سئو می‌باشد بطور معمول شرکت‌های معتبر به شما می‌گویند که بین 6 تا 12 ماه بسته به نوع پروژه طول می‌کشد تا در صفحه اول گوگل دیده شوید اما برای کار تبلیغات چاپی بین چند روز تا چند هفته طول می‌کشد تا کار شما طراحی و چاپ شود.

4.    داشتن یک استراتژی مدون

 

یکی دیگر از نکات مربوط به انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ، داشتن یک استراتژی مدون و مفید برای کسب‌و‌کار شماست. اگر بخواهید با یک آژانس قرارداد ببندید، آن مجموعه باید به شما یک استراتژی و برنامه‌ای که می‌خواهد برای کسب‌و‌کار شما پیاده سازی کند را ارائه می‌دهد.

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ چه سرویس‌هایی ارائه می‌دهند؟

 

حتما تا به اینجای مقاله برای شما سوال پیش آمده که آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌دهند که در جواب این سوال می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: (لازم به ذکر است که بعضی از شرکت‌ها برخی از سرویس‌های دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهند و برخی دیگر تمامی خدمات را ارائه می‌دهند.)

دیجیتال مارکتینگ

 

قبل از هر چیزی اگر در مورد دیجیتال مارکتینگ اطلاعی ندارید برای اطلاع از مفاهیم و اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ؛ می‌توانید مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست؟ را مطالعه کنید. بطور خلاصه، دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار، به معنای استفاده از ابزارهای موجود در دنیای دیجیتال و اینترنت، برای معرفی و فروش محصولات و یا ارائه خدمات است. دیجیتال مارکتینگ خود شامل بخش‌هایی همچون سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، ایمیل مارکتینگ، sms مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ و… است.

طراحی سایت

اگر تا چند سال پیش شما سایتی نداشتید مشکلی نبود ولی الان اگر بخواهید در فضای آنلاین حضور قدرتمندی داشته باشید می‌توان سایت را هسته اصلی حضور در فضای مجازی عنوان کرد. داشتن یک سایت خوب نشان دهنده اعتبار کسب‌وکار شماست و در جلب نظر مشتریان تاثیرگذار است.

سئو و بهینه سازی سایت

 

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) یکی از محبوبترین قسمت‌های دیجیتال مارکتینگ است؛ زیرا مستقیما روی افزایش ترافیک و ورودی سایت و همینطور جلب نظر مشتریان تاثیر دارد. با انجام سئو سایت می‌توان اطمینان حاصل کرد؛ افرادی که وارد سایت شما می‌شوند، دنبال محصولات یا خدمات شما هستند که در نهایت تبدیل به مشتری خواهد شد.

سوشال مدیا مارکتینگ (بازاریابی شبکه‎های اجتماعی)

 

خدمات عکاسی

 

یکی از راه‌هایی که می‌تواند باعث حس اعتماد در مشتریان شما شود استفاده از تصاویر واقعی برای محصولات است. تصاویر می‌توانند  مفاهیم را بهتر به خواننده انتقال دهد. اگر سایت فروشگاهی دارید بهتر است که از خدمات عکاسی استفاده کنید تا هر چه بیشتر بتوانید روی مخاطبان خود تاثیر بگذارید.

خدمات طراحی گرافیک

 

خدمات طراحی گرافیک شامل فعالیت‌هایی همچون طراحی لوگو، موشن گرافیک، طراحی پست و استوری و… می‌شود. اگر می‌خواهید با مجموعه‌ای در بلندمدت کار دیجیتال مارکتینگ انجام دهید، حتما در بازه‌ای احتیاج به خدمات طراحی گرافیک پیدا می‌کنید.

بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ

آژانس‌های مختلفی در زمینه دیجیتال مارکتینگ مشغول فعالیت هستند؛ که با توجه مواردی که در بالا بیان کردیم انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ کمی سخت است اما آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف را می‌توان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در این حوزه معرفی کرد. این شرکت به مدیریت مهندس امین رزاق خواه و با داشتن کادری توانمند و حرفه‌ای همیشه بهترین کارها را تحویل مشتری خود می‌دهند.

بطور کلی خدمات متنوعی همچون طراحی سایت، سئو (seo) یا بهینه سازی موتورهای جستجو، طراحی اپ موبایل، خدمات عکاسی و… توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف اجرا می‌شود که شما می‌توانید از خدمات این آژانس استفاده کنید.

از جمله نمونه کارهای موفق و برندهایی که با این مجموعه همکاری داشته‌اند می‌توان به مجموعه کارخانجات پاکسان (فول دیجیتال مارکتینگ)، کارخانجات اکسیرکادووس (فول دیجیتال مارکتینگ)، مجموعه دکتر عبیدی (مشاوره و آموزش سئو)، مجموعه شیرآلاتkwc  (سئو و مشاوره برندینگ) و بسیاری برندهای دیگر اشاره کرد.

منابع:

https://vigiato.net/p/291739

https://www.rebootonline.com/blog/how-choose-best-digital-marketing-agency-7-steps/

https://neilpatel.com/blog/digital-marketing-agency/

https://digitalmarketinginstitute.com/blog/how-to-choose-a-digital-marketing-agency

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − 10 =