صاحب نیوز

13971119000495_Test_PhotoN

صاحب‌خانه‌ها با مستأجران در اخذ اجاره و رهن مراعات کنند

امام جمعه اصفهان، با اشاره به تاکید روایاتی درخصوص رعایت حال همسایگان، گفت: سعی کنید نسبت به مستأجران خود در این شرایط سخت اقتصادی در اخذ اجاره و رهن مراعات کنید.

کدخبر: 1096204
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ @ ۱۵:۰۴


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر اصفهان، با اشاره به تاکید روایاتی درخصوص رعایت حال همسایگان اظهار داشت: سعی کنید نسبت به مستأجران خود در این شرایط سخت اقتصادی در اخذ اجاره و رهن مراعات کنید.

وی ادامه داد: شرایط جنگ اقتصادی و اتفاقات بین المللی برای تغذیه جهانی بحران ایجاد کرده است، مسؤولان هم درصدد رفع مشکلات هستند و لازم است با اتحاد از این بحران ها عبور کنیم.

طباطبایی‌نژاد با تبریک مناسبت‌های ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، افزود: تک فرزندی شدن موجب محرومیت فرزند از نعمت خواهر و برادر است و احساس کمبود خواهر، برادر، عمه، خاله، عمو و دایی در حال و آینده برای کودکان زیان روحی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه رفتار والدین در تربیت فرزند بسیار موثر است، افزود: لازم است با رعایت اخلاق و تقویت عملی راست‌گویی و سایر صفات شایسته کودک را تربیت کرد و نگران این نبود که افزایش تعداد فرزندان ما را از تربیت فرزندان بازمی‌دارد.

طباطبائی‌نژاد روزعرفه، عید قربان، عید غدیر، نزول آیات هل اتی، نزول آیه اطاعت و تولد برخی از ائمه (ع) را ازجمله مناسبت‌های این ماه برشمرد و افزود: ماه‌دی‌الحجه ماه بزرگی است و کل این ماه را می‌توان ماه ولایت و امامت دانست، لازم است با بهره‌گیری از فرصت‌های معنوی این ماه در راستای توبه و بازگشت استفاده کرد.

امام جمعه اصفهان همچنین در خطبه اول نماز در ادامه بیان ویژگی‌های مومن از منظر آیات و روایات، گفت: ایمان اعتقاد به قلب، اقرار به زبان و عمل با اعضای بدن است.

وی تصریح کرد: رشد فهم و درک و‌ پیشرفت انسان وجه تمایز حیات انسانی و حیات حیوانی است و بالاتر از این دو حیات طیبه‌ای است که در سایه ایمان و عمل صالح محقق می‌شود و به واسطه این حیات است که انسان دنبال حق و حقیقت و بصیرت دارد.

انتهای پیام/