صاحب نیوز

4S0A9944-scaled-1

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان خبرداد؛

اعزام تیم ارزیاب و واکنش سریع به منطقه زلزله زده استان هرمزگان/ نیاز مردم زلزله زده به مواد غذایی و وسایل سرمایشی

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان از اعزام تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده جنوب کشور خبر داد و گفت: اولین گروه از نیروهای واکنش سریع جهادی برای ارزیابی و برآورد وضعیت به منطقه زلزله زده استان هرمزگان اعزام می شوند.

کدخبر: 1096284
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ @ ۰۹:۲۵


به گزارش صاحب نیوز؛ وقوع 3 زمین‌لرزه با قدرت 6.3 و 6.1 در بامداد روز شنبه یازدهم تیر 1401، منطقه مهران در مرز میان بندرخمیر و خلیج فارس و شهرستان بندرلنگه استان‌ هرمزگان را لرزاند و خساراتی به بخش‌های مختلف از جمله مناطق روستایی این استان وارد کرده که ارزیابی دقیق میزان خسارات نیازمند زمان بیشتری است.

بر اثر شدت زلزله 6.3 ریشتری بامداد روز شنبه روستای «سایه خوش» از توابع بخش مهران شهرستان بندرلنگه به طور کامل تخریب شده است و کارهای امدادی و خدمات اسکان اضطراری با تمام توان در جریان است.

براساس اخبار منابع محلی شدت این زمین لرزه به حدی بوده که در بندرعباس، میناب، رودان و حتی راس الخمیه امارات نیز احساس شده است.

سرهنگ حسن عجمی در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ از اعزام تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده استان هرمزگان خبر داد و اظهار کرد: اولین گروه شامل تیم 10 نفره از نیروهای واکنش سریع جهادی روز یکشنبه برای ارزیابی منطقه زلزله زده استان هرمزگان اعزام می شوند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان افزود: پس از ارزیابی تیم اعزامی، براساس برآورد وضعیت و نیاز منطقه گروه ها جهادی به همراه تجهیزات مورد نیاز برای کمک به آوار برداری و امدادرسانی به مردم زلزله زده استان هرمزگان اعزام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فصل تابستان و گرمای بالای 44 درجه منطقه زلزله زده در حال حاضر زلزله زدگان به مواد غذایی و وسایل سرمایشی نیاز دارند که مردم خیر و نوع دوست می توانند کمک های خود را به حوزه های مقاومت و بسیج سازندگی نواحی مقاومت سراسر استان تحویل دهند.

انتهای پیام/