صفحه اصلی » اجتماعی » ظرفیت مدیران مدارس برای شناسایی افراد بی‌سواد به کارگیری شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

ظرفیت مدیران مدارس برای شناسایی افراد بی‌سواد به کارگیری شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در بحث شناسایی از ظرفیت مدیران مدارس استفاده کنید و اولیای بیسواد را شناسایی کنید تا بتوانیم به وظیفه سوادآموزی به نحو شایسته عمل کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گردهمایی کارشناسان سوادآموزی نواحی و مناطق استان اصفهان اظهار داشت: برای آمادگی و زمینه‌سازی ظهور، سواد و آگاهی کامل دینی و علمی نیاز است.

وی افزود: در حوزه معاونت سوادآموزی علیرغم اینکه ممکن است کمیت زیادی نداشته باشد، ولی کیفیت بالایی دارد که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

ابراهیمی با بیان اینکه یکی از اولین نهادهایی که درکشور تشکیل شد، نهضت سوادآموزی بود، اظهار داشت: بسیاری از افراد از طریق همین راه با سواد شدند و درجات عالیه دانشگاهی را طی کردند و امروز در جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: فرآیند جذب سوادآموز در دوره فعلی در مقایسه با اوایل انقلاب اسلامی بسیار سخت شده است چرا که تعداد افراد بیسواد به واسطه اقدامات صورت گرفته در انقلاب اسلامی، کم شده است.

وی بیان داشت: کارشناسان نواحی و مناطق در شورای آموزش و پرورش مناطق خود حتماً یک جلسه با موضوع چالش‌ها و راهکارهای پیش رو ارائه شود.

ابراهیمی تصریح کرد: در بحث شناسایی از ظرفیت مدیران مدارس استفاده کنید و اولیای بیسواد را شناسایی کنید تا بتوانیم به وظیفه سوادآموزی به نحو شایسته عمل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − دوازده =