صفحه اصلی » اقتصادی » ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان در دستورکار قرار دارد

ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان در دستورکار قرار دارد

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در نشستی با فعالین حوزه فاوا استان اصفهان از برنامه ریزی برای ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علی اصغر انصاری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و محمد صدیق دامغانی زاده، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان، با منتخبینی از شرکت های عضو نظام صنفی رایانه ایی استان نشستی صمیمی داشتند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ضمن اشاره به اینکه ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان در دستور کار قرار دارد گفت: به دنبال رشد اقتصادی هستیم و در همه قسمت های برنامه وزارت ICT برش استانی در نظر گرفته ایم و با درخواست های استان ها در این زمینه را جمع آوری و بررسی می کنیم.

انصاری افزود: رویکرد دولت حمایت از صنعت و رشد اقتصاد است و آماده تدوین استاندارد امنیت با همکاری پارک هستیم.

در ابتدای جلسه کاظم آیت اللهی، رئیس نظام صنفی رایانه ایی اصفهان، ضمن معرفی سازمان نصر اصفهان، گزارشی از قابلیت ها و توانمندی های اعضاء و حوزه های کاریشان بیان کرد.

رئیس نظام صنفی رایانه ایی استان به  لزوم اجرایی شدن تفاهم نامه پارک فناوری اطلاعات و سازمان نصر کشور در حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی تاکید کرد و سه طرح در حوزه های تحول و توسعه اقتصاد دیجیتال، آموزش کارکنان شرکت های حوزه فاوا و آموزش پتانسیل های کاری شهرستان های استان با تضمین اشتغال و محرومیت زدایی ارائه کرد.

در ادامه جلسه شش نفر از مدیران شرکت ها در حوزه های امنیت، بازی های رایانه ایی، سلامت الکترونیک، اتوماسیون صنعتی، گردشگری، رمز ارز و بلاک چین پتانسیل ها و نیازمندی هایشان را مطرح کردند.

بر اساس این گزارش در این نشست جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جواد یزدان پناه، معاون توسعه فناوری پارک فاوا، تقی شفیعی، مدیرکل تنظیم مقررات منطقه مرکزی و جمعی از مسئولین حضور داشتند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت − چهار =