صفحه اصلی » بین الملل » وقتی آمریکا نسل کشی در هیروشیما و قتل عام سه میلیون ویتنامی را «حقوق بشر» می‌داند

وقتی آمریکا نسل کشی در هیروشیما و قتل عام سه میلیون ویتنامی را «حقوق بشر» می‌داند

در تمام سال‌ها که آمریکا دم از حقوق بشر می‌زد سهمگین ترین جنایات علیه بشریت همچون نسل کشی مردم ژاپن با حمله اتمی آمریکا در هیروشیما، قتل عام سه میلیون ویتنامی، برده داری شنیع، شلیک ناو جنگی به هواپیمای مسافربری و غیره توسط این جنایتکار بزرگ تاریخ رخ داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۴

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران و کرون در گفتگو با صاحب نیوز با بیان این که «حقوق بشر» امروز به دستاوردی برای قدرت‌های جهان تبدیل شده است که با این نام ملت‌ها و دولت‌ها را تحت فشار قرار دهند تا بتوانند اهداف سلطه گرانه خود را به نتیجه برسانند و آن‌ها را تحت حاکمیت استکباری خود قرار دهند، تأکید کرد: با بررسی تاریخ کشوری نظیر آمریکا و تاریخ «حقوق بشری» که این کشور دم از آن زده است طی دهه‌ها و قرون اخیر به این نتیجه می‌رسیم که حقوق بشر آمریکایی چیزی جز کشتار، جنایت، عدم رعایت حقوق زنان و کودکان و از این قبیل نبوده است.

دکتر فرهاد مصری نژاد اظهار کرد: ابتدای شکل گیری کشور آمریکا در زمانی که این قاره توسط اروپاییان و به ویژه انگلیسی‌ها کشف شد، آن‌ها دست به جنایات زیادی علیه بومیان آن جا که سرخپوست‌ها بودند زدند، آن‌ها را قتل عام کرده و سرزمین‌های ایشان را تصاحب کردند و به وسیله این جنایات کشور خود را تاسیس کردند.

وی افزود: برده داری لکه ننگینی در تاریخ آمریکا است که طی آن انسان‌هایی را از آفریقا خریداری کرده و با انواع شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌ها در سخت‌ترین شرایط آن‌ها را به کار می‌گماشتند و در برابر این اتفاق سهمناک که به طور گسترده درون کشور آمریکا رخ می‌داد هیچ گاه کسی از «حقوق بشر» دم نزد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه متذکر شد: آمریکا تنها استفاده کننده از بمب هسته‌ای در جهان است که در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن صدها هزار نفر را با این دو بمب به کام مرگ کشاند و به معنی واقعی نسل کشی کرد و هنوز که هنوز است بعد از سال‌ها در نسل‌های بعدی مردم این دو شهر آثار آن حمله شیمیایی مشاهده می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تیران و کرون ادامه داد: خنده دار است که تنها استفاده کننده از بمب هسته‌ای که امروز نیز در مقابل چشم جهانیان هزاران بمب اتمی ساخته و نگهداری می‌کند، برای عدم بکارگیری و استفاده از بمب هسته‌ای مدعی شده است و پیشرفت‌های هسته‌ای کشورهایی نظیر ایران را محکوم می‌کند و همه توان خود را برای از بین بردن این پیشرفت‌ها از جمله از طریق ترور دانشمندان هسته‌ای به کار می‌گیرد.

مصری نژاد اشاره‌ای نیز به جنگ افروزی‌های آمریکا به کشورهای دیگر بعد از جنگ جهانی دوم از جمله حمله به یونان، کره، پورتوریکو، فیلیپین و غیره داشت و کشته شدن سه میلیون ویتنامی در حمله ایالات متحده به این کشور را نمونه بارز دیگری از جنایت و کشتار وحشیانه مردم جهان توسط امریکایی‌ها خواند که البته با حقوق بشر آمریکایی مطابق بوده و از نظر آمریکا هیچ خدشه‌ای به مسأله حقوق بشر وارد نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: تاریخ کشور ما نیز در قرن اخیر پر از جنایت و خباثت آمریکا علیه مردم ایران است که ابتدای آن از طرح ریزی کودتای 28 مرداد و بازگرداندن محمدرضا شاه پهلوی به سلطنت بعد از سقوط وی آغاز شد در حالی که مردم این شاه بی کفایت را برکنار کرده بودند.

این استاد دانشگاه با اشاره به حمایت‌های آمریکا از پهلوی دوم برای ایستادن مقابل مردم و عزم ملت، به خون هزاران نفر از مردم اشاره کرد که به واسطه حمایت آمریکا از شاه بر زمین ریخت و جنایات متعددی که شاه علیه ملت مرتکب شد را به خاطر حمایت آمریکا از وی دانست که سبب شد انقلاب مردم ایران و تلاش ایشان برای بهبودی اوضاع کشور و دستیابی به استقلال و آزادی سال‌ها عقب بیافتد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تیران و کرون دشمنی بی وقفه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از وقوع انقلاب سال 57 را دیگر نمودی از خوی حیوانی این کشور دانست که از بهم ریختن آرامش و امنیت شهرهای ایران با فتنه‌های قومیتی در ابتدای انقلاب تا ترورهای منافقین در اوایل دهه 60، جنگ تحمیلی با میدان داری صدام، انواع تحریم‌ها و جنگ‌های نرم و نیمه سخت و سخت و غیره را راهبری کرده و اتفاقا هیچ کدام از این موارد را نیز منافی حقوق بشر و انسانیت نمی‌دانست.

مصری نژاد نامگذاری هفته‌ای به نام حقوق بشر آمریکایی برای افشای چهره واقعی این شیطان بزرگ را اقدامی هوشمندانه توسط رهبر معظم انقلاب دانسته و یاد و خاطره شهدای پرواز مسافربری 655 ایران ایر در خلیج فارس را که با حقوق بشری آمریکایی توسط ناو جنگی آمریکا مورد هدف واقع شد را گرامی داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + 15 =