صفحه اصلی » اقتصادی » یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی شبکه فاضلاب اصفهان

یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی شبکه فاضلاب اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اصلاح، بهسازی و نوسازی شبکه فاضلاب کلانشهراصفهان در صورت تامین اعتبار کافی به حداقل ۲ سال زمان نیاز دارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین اکبریان در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل قدمت حدود ۵٠ ساله شبکه فاضلاب در اصفهان نقاطی دچار خرابی شده است که بطور حتم باید بهسازی و نوسازی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: برای مرحله نخست اصلاح و بازسازی شبکه حداقل یک هزار میلیارد تومان نیاز داریم که بخشی از آن از مصوبات سفر رییس جمهور به اصفهان تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از حوادث شهری که این روز‌ها نیز بیشتر شده ناشی از فرسودگی شبکه فاضلاب است بنابراین اصلاح آن اهمیت بالایی دارد.

اکبریان همچنین درباره شرایط خشکسالی در استان و کسری منابع آبی گفت: اصفهان همچنان با کمبود ۲ متر مکعب بر ثانیه آب آشامیدنی در اوج ساعات مصرف روبه روست، اما با این حال سعی کرده ایم با تمهیداتی قطعی آب در شبکه نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: امسال در مناطقی افت فشار آب شبکه گزارش شد، اما تاکنون نیازی به توزیع آب با تانکر نبوده است و پیش بینی می‌شود که بتوان تابستان را با همین شرایط سپری کرد

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: از عموم مردم درخواست داریم مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدررفت را اولویت خود قرار دهند، زیرا بدون این امر مشکلات جدی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × سه =