صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » آیت الله ناصری، یار صدیق ولایت، استاد اخلاق و عرفان

آیت الله ناصری، یار صدیق ولایت، استاد اخلاق و عرفان

آیت الله ناصری، استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان که عمر خود را در راه تقرب الهی، ترویج فرهنگ مهدویت و سربازی ولایت سپری کرد دعوت حق را لبیک گفت.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت آبادی، خطیب توانا و از اساتید برجسته اخلاق و حوزه علمیه اصفهان دعوت حق را لبیک گفت.

عالم بزرگوار و مهذب و شیفته‌ امام زمان(عج) آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت آبادی سال 1309 در خانواده‌ای اهل زهد و تقوا به دنیا آمد. پدر وی حاج شیخ محمد باقر ناصری دولت آبادی از عالمان زاهد و وارسته بود. آیت الله ناصری که از چهارده سالگی در مدرسه علمیه شهر مقدس نجف اشرف مشغول به تحصیل بود پس از سالیان زیاد به امر استاد خود، مرحوم آیت الله کشمیری به ایران بازگشت و در دولت آباد و اصفهان به تربیت نفوس مستعد، تدریس فقه و اصول و تفسیر و اقامه جماعت و پاسخ گویی نیازهای گوناگون مردم پرداخت. مجالس وعظ و سخنرانی این عالم بزرگوار روحانیت و معنویتی خاص دارد و کلام او که شیفته‌ اهل بیت و دلداده‌ حضرت ولی عصر امام زمان است، گوارای جان‌های تشنه است.

آیت‌الله ناصری دولت آبادی، از اساتید برجسته اخلاق، مدرس حوزه علمیه اصفهان، عاشق و شیفته امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که سالیان متمادی در مسجد کمرزرین اصفهان به ترویج اسلام و اشاعه محبت آقا بقیه الله الاعظم(عج) مشغول بود و حوزه های علمیه حضرت ولی عصر(عج)، حضرت صاحب الزمان(عج)، حضرت نرجس خاتون و تعدادی از مراکز دینی و فرهنگی از جمله مرکز دیجیتال حضرت ولی عصر(عج) دولت آباد، موسسه تحقیقات نجوم اسلامی و موسسه دارالهدی قم و بنیاد علمی – فرهنگی هادی تحت اشراف ایشان قرار داشت.

از خصوصیات بارز این عالم وارسته، شیفتگی و علاقه شدید نسبت به قطب عالم امکان، حضرت بقیه الله الاعظم بود. در بیشتر مجالس و صحبت‌ها، سعی ایشان سوق دادن دل‌ها به آن حضرت است و معمولا هنگام نام بردن و یاد آن حضرت بغض و اشک همراه سخنان ایشان می‌شود. از سفارش‌های مکرر ایشان، توسل به آن حضرت در هر حال و هر مشکل بود که می‌فرمودند: «در هر حال “یابن الحسن” را فراموش نکنید». صدقه روزانه برای سلامتی امام زمان خواندن نماز آن حضرت در هر روز و دعای فرج، از سفارش‌های ایشان بود که خود نیز به آن عمل می کردند. همچنین در هر سفر زیارتی سفارش می کردند که اولین زیارت، به نیابت آن حضرت انجام شود.

این عالم انقلابی از شاگردان حضرت امام خمینی(ره) از سربازان انقلاب، دعاگوی امام خامنه ای و یار رهبری بودند. هوشمندی و نقش موثر ایشان در همراهی یاران امام امت و مقابله با فتنه گران و روشنگری در حوادث سال۸۸ از جمله ویژگی های بارز این عالم مجاهد و وارسته بود

عشق و ارادت ایشان به حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) تا به آنجا بود که شهریور سال 93 در جریان عارضه ای که برای رهبر معظم انقلاب پیش آمد و ایشان برای درمان در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفتند از میان مقامات و افراد زیادی که به عیادت حضرت آقا رفتند و برای ایشان آرزوی سلامتی کردند، از جهاتی شاید خاص ترین فردی که به عیادت مقام معظم رهبری رفت حضرت آیت الله ناصری دولت آبادی از اساتید اخلاق حوزه علمیه بود.

خاص بودن از این جهت که در آن ایام شدت کسالت این استاد بزرگ اخلاق به حدی بود که در برخی مواقع حتی جلسات ایشان در اصفهان نیز تعطیل می شد اما با وجود این کسالت ها، دیدار حضوری از رهبر انقلاب را بر خود واجب دانسته و در ایام بستری شدن رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیمارستان به حضور ایشان شتافته و برای بهبودی و سلامتی ایشان دعا كردند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − 14 =