صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی هوای اصفهان کاهش یافت

آلودگی هوای اصفهان کاهش یافت

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با کم‌شدن گردوخاک از شب گذشته کاهش یافته و امروز با میانگین ۱۲۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.‌

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۱۱۵، استانداری با شاخص ۱۲۸، باهنر با شاخص ۱۰۷، پروین با شاخص ۱۳۲، جِی با شاخص ۱۲۱، رودکی با شاخص ۱۳۴، فیض با شاخص ۱۳۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۷ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۵۴ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در خیابان فرشادی با میانگین ۹۹ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

۶ ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز طی ماه گذشته و در شرایط آلودگی شدید هوای اصفهان قطع بوده است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۶۰ ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با شاخص ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با شاخص ۹۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان گردوخاک و غبار صبحگاهی امروز در مناطق شرقی استان و با شدت کمتر نسبت به روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + هشت =