صفحه اصلی » اجتماعی » عقب ماندگی 10 ساله در زمینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جبران شود

امام جمعه موقت اصفهان:

عقب ماندگی 10 ساله در زمینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جبران شود

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: مدیران آموزش و پرورش در زمینه سند دقت ویژه داشته باشند چرا که دیر شده است و با وجود تذکرات رهبری در این زمینه عقب هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام محمودی، امام‌جمعه موقت اصفهان در گردهمایی مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اظهارکرد: گروه فرهیختگان و افراد صاحبان خرد و اندیشه خداترس خواهند بود و همواره خدا را ناظر بر اعمال خود می‌بینند.

امام‌جمعه موقت شهر اصفهان افزود: انبیای الهی همه معلم بودند و فرآیند تعلیم و تربیت را انجام می‌دادند و در حقیقت معلمان ادامه دهنده راه انبیا هستند.

وی گفت: نکته‌ای که وجود دارد این است که جایگاه علوم در ذهن دائمی است و در ذهن آغشته می‌شود و این علم و دانش است که باقی خواهد ماند.

محمودی تصریح کرد: علاقه خاصی از همان دوران جوانی به معلمی داشتم و برای تدریس، از شغل قضاوت انصراف دادم و مدیران آموزش و پرورش باید این جایگاه را حفظ کنند و آن را ارتقا دهیم.

امام‌جمعه موقت اصفهان ادامه داد: نباید جایگاه علم و دانش را به مراتب و درجات علمی وابسته کنیم و آنچه اهمیت دارد خود علم است.

وی با اشاره به مبانی غنی دینی برای آموزش و پرورش، بیان داشت: گاها از منابع غنی خود غافل می‌شویم و این در حالی است که غربی‌ها و شرقی‌ها به منابع دینی ما برای بهره‌برداری در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و…. بسیار توجه می‌کنند.

محمودی خاطرنشان کرد: موضوع سند تحول بنیادین  که 10 سال است ابلاغ شده است، اما مغفول مانده است و این موضع باعث گله‌مندی رهبر معظم انقلاب بوده و حتی افق 1404 هم برای آن تبیین شده است.

امام‌جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: شخصیتی که قرار است معلم شود باید با مبانی دینی به طور کامل آشنا و از لحاظ ادبیات باید مسلط باشد.

وی تصریح کرد: اخلاق، احترام به معلم، اطلاعات عمومی، آداب و رسوم اجتماعی از جمله مواردی است که یک معلم باید به صورت وِیژه بر آنها احاطه داشته باشد.

محمودی گفت: مدیران آموزش و پرورش در زمینه سند دقت ویژه داشته باشند چرا که دیر شده است و با وجود تذکرات رهبری در این زمینه عقب هستیم.

امام‌جمعه موقت اصفهان بیان داشت: در این زمینه دو وظیفه مهم داریم که یکی این است که چالش‌ها را رفع کنیم و نکته دیگر این که عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

وی با اشاره به موضوع استفاده از نیروی جوان در مدیریت آموزش و پرورش گفت: جرات به خودمان دهیم و از نیروی جوان استفاده کنیم و از این موضوع نترسیم و کارها را به آن‌ها واگذار کنیم.

محمودی در پایان گفت: دانشگاه فرهنگیان زیربناست و به آن باید به شکل ویژه توجه شود و در این زمینه نباید این دانشگاه هیچگونه مشکلی داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 12 =