صاحب نیوز

head-42

کشف نقوش پیش‌ از تاریخ در سمیرم

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم از کشف نقوش پیش‌ازتاریخ در ورودی چنددهانه غار در دامنه کوه‌های اطراف این شهرستان خبر داد.

کدخبر: 1096615
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ @ ۱۱:۴۶


به گزارش صاحب نیوز؛ سعید سلیمانیان با اشاره به کشف نقوش پیش‌ از تاریخ در سمیرم، گفت: در بررسی‌های انجام‌شده، تعدادی منطقه باستان توسط کارکنان یگان حفاظت شهرستان طی روزهای گذشته شناسایی‌شده بود که با هماهنگی با واحد باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، روز گذشته با حضور کارشناس باستان‌شناسی این اداره‌کل، این مناطق مورد بازدید و بررسی کامل قرار گرفت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم ادامه داد: این مناطق شامل تعدادی تپه باستانی و غار بود که در دامنه کوه‌های اطراف شهرستان قرار داشت و به‌صورت کامل و با همکاری نیروهای بسیج مردمی منطقه، مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در عملیات بازدید و بررسی اولیه این مناطق، کارشناسان در ورودی غارها موفق به کشف نقوش پیش‌ از تاریخی شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم تصریح کرد: با کشف این نقوش، برنامه‌ریزی‌های لازم برای بررسی‌های بیشتر و انجام آزمایش‌های مربوطه در حال انجام است تا پس از کسب اطلاعات دقیق‌تر از قدمت این آثار، مراحل حفاظت و نگهداری از این نقش عملیاتی شود.
انتهای پیام/