صفحه اصلی » اجتماعی » مدارس و مناطق تحولی تمام ساحتی در استان اصفهان پایه‌ریزی می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

مدارس و مناطق تحولی تمام ساحتی در استان اصفهان پایه‌ریزی می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مقرر کرده‌ایم که چند منطقه و مدرسه تحولی را در استان انتخاب کنیم و تمام ساحت‌های سند را در آنجا اجرا کنیم و سپس این موضوع به تمام مدارس و مناطق استان تعمیم خواهد یافت و در حوزه‌ها و معاونت ها نیز بسته‌های تحولی تنظیم شده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان صبح امروز در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: در جایگاه آموزش  و پرورش اگر اقدامات رنگ و بوی خدایی به خود بگیرد، همانند عبادت است.

وی افزود: مخاطبان ما در آموزش و پرورش بخش عمده‌ای از جامعه را تشکیل می‌دهند و اگر اقدامات ما تاثیرگذار باشد، یقینا در جامعه نتیجه آن را خواهیم دید.

ابراهیمی ادامه داد: موضوع تقویت نماز در مدارس دنبال شود و باید مدیران خود مبلغان دینی و خودسازی در حوزه آموزش و پرورش هستند چرا که اگر در این سیستم توانستیم خودسازی را نهادینه کنیم، در جامعه نیز خودسازی رخ خواهد داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان داشت: بحث هویت بسیار مهم است و رویکرد توجه به فرهنگ دینی و ملی باید افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: ارتباطات فراسازمانی به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و نهادهایی مانند مسجد تقویت شود و در این زمینه می‌توان از شورای آموزش و پرورش به عنوان بالاترین و اثرگذارترین مجمع فرهنگی هر شهرستان استفاده کرد.

ابراهیمی با اشاره به نحوه اجرایی کردن سند تحول گفت: مقرر کرده‌ایم که چند منطقه  و مدرسه تحولی را در استان انتخاب کنیم و تمام ساحت‌های سند را در آنجا اجرا کنیم و سپس این موضوع به تمام مدارس و مناطق استان تعمیم خواهد یافت و در حوزه‌ها و معاونت ها نیز بسته‌های تحولی تنظیم شده است.

مدیرکل آموزش و پرروش استان اصفهان بیان داشت: با وجود مشکل در کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش به دنبال کیفیت بخشی در آموزش هستیم چرا که فلسفه وجودی رتبه‌بندی، کیفیت بخشی به حوزه آموزش و پرورش است.

وی افزود: تکریم بازنشسته‌ها به صورت ویژه در نواحی و مناطق استان اصفهان در نظر گرفته شود و مقام و شأن و منزلت آن‌ها حفظ شود.

ابراهیمی بیان داشت: به دنبال توجه به امور رفاهی فرهنگیان استان هستیم و در این زمینه قراردادهایی نیز منعقد کرده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: به همه مدارس متناسب با برنامه و مأموریت‌های آن‌ها باید توجه شود.

وی در پایان گفت: موضوع غدیر به صورت ویژه در مدارس و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان دنبال شود و در این زمینه می‌توان از طرح‌هایی مانند اهدای هدایا به دانش‌آموزان سادات بهره برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × سه =