صفحه اصلی » سیاسی » توسعه همکاری‌های همه‌جانبه به ویژه در حوزه گردشگری بین اصفهان و بلاروس

توسعه همکاری‌های همه‌جانبه به ویژه در حوزه گردشگری بین اصفهان و بلاروس

استاندار اصفهان در دیدار سفیر کشور بلاروس در جمهوری اسلامی ایران بر تقویت و توسعه همکاری‌های همه‌جانبه به ویژه در حوزه گردشگری تاکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛سید رضا مرتضوی در دیدار دمیتری کالتسوف، سفیر کشور بلاروس، عنوان کرد: استان اصفهان دارای ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های گوناگون است و آمادگی دارد روابط همه جانبه خود را با بلاروس توسعه دهد.

استاندار اصفهان، اصفهان را قطب مهمی در توسعه اقتصادی و صنایع دستی خلاق برشمرد و با اشاره به سیاست دولت سیزدهم برای توسعه روابط با همه کشورها، بر آمادگی این استان در راستای تقویت روابط همه جانبه با بلاروس تاکید کرد.

وی، همکاری‌های بلند مدت دو جانبه را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: تعهدات دو جانبه ایران و بلاروس نباید تحت تاثیر فشارهای یکجانبه و غیرقانونی برخی کشورها قرار گیرد.

دمیتری کالتسوف، سفیر کشور بلاروس در تهران، موقعیت و جایگاه استان اصفهان را بسیار ممتاز و شایسته برشمرد و متذکر شد: سعی می‌کنیم بستر توسعه ارتباط در همه زمینه‌ها را فراهم نماییم چراکه زمینه گسترش این روابط بین بلاروس و اصفهان با توجه به توانمندی‌های دو جانبه بسیار قوی است.

وی پیشنهاد برگزاری سال دوستی بین دو کشور را طرح و خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی و تجاری در قالب کمیسیون‌های مشترک اقتصادی شد.

سفیر بلاروس در تهران تصریح کرد: اراده دو کشور برای ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه امتیاز مثبتی است که باید با نگاه عملیاتی و کارآمد از آن به نحو شایسته‌ای بهره برداری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × دو =