صفحه اصلی » اجتماعی » 9 اثر تاریخی کاشان در مسیر ثبت ملی

9 اثر تاریخی کاشان در مسیر ثبت ملی

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تدوین پرونده 9 اثر و مجموعه تاریخی شهرستان کاشان به‌منظور ثبت ملی این آثار خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا ایزدی در نشست شورای ثبت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان که با حضور تمامی اعضا برگزار شد، گفت: پرونده ثبت ملی محوطه “ترشاب” در روستای “مرق” از توابع کاشان که به دوران ساسانی بازمی‌گردد بررسی و پس از ویرایش و بازنگری در محتویات علمی پرونده، در این نشست مصوب شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: همچنین در این نشست، پرونده تپه تاریخی قلعه روستای “الزگ” از توابع دهستان جوشقان قالی متعلق به دوران اشکانی و ساسانی بررسی و پس از ویرایش و بازنگری در محتویات علمی پرونده در این نشست مصوب شد.

وی افزود: پرونده “چهار صفه عارف باقری کاشان” در منطقه “فین بزرگ” و همچنین خانه تاریخی “جهان‌آرایی” و حمام “کوچه خورد” و همچنین خانه تاریخی “قرائتی” متعلق به اوایل دوران پهلوی در شهر کاشان بررسی و تصویب شد.

ایزدی تصریح کرد: در نشست شورای ثبت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، پرونده حمام تاریخی محل “سرده کامو” در کامو، حمام تاریخی “قهرود” در روستای قهرود متعلق به اواخر دوران قاجار و همچنین مسجد جامع روستان ورکان متعلق به دوران ایلخانیان نیز بررسی و مورد تصویب اعضای شورای ثبت آثار ملی استان قرار گرفت، با این وصف پرونده این 9 اثر تاریخی پس از تکمیل و رفع نواقص به‌منظور تصویب و دریافت شماره ثبت به شورای عالی ثبت ملی آثار تاریخی کشور ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 1 =