صفحه اصلی » اجتماعی » بافت تاریخی آران و بیدگل احیا می‌شود

بافت تاریخی آران و بیدگل احیا می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل در حاشیه اولین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی شهرستان در سال 1401 از بازآفرینی و احیا بافت تاریخی این شهر خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی مشهدی با بیان اینکه بافت تاریخی آران و بیدگل احیا می‌شود، گفت: در این نشست مقرر شد تا شهرداری آران و بیدگل در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با توجه به ظرفیت‌های پژوهشکده شهرداری، طرح احیا بافت تاریخی این شهر را آماده و به‌منظور تائید نهایی، این طرح را به نهادهای مرتبط از جمله میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و استان ارسال کند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: همچنین مقرر شد تا ایجاد هرگونه معبر جدید، تعریض و تخریب در بافت تاریخی ممنوع شده و با حفظ هویت الگوی اصلی محله‌های بافت تاریخی، فضا سازی‌های لازم انجام شود.

وی افزود: طرح احیا و بازآفرینی بافت تاریخی شهر آران و بیدگل که شامل بافت محور “مسجد قاضی” و محلات “عبدالله خان” و “سرکوچه دراز” می‌باشد پس از تصویب نهایی قابل اجرا بوده و هرماهه این نشست تخصصی به‌منظور بررسی فعالیت‌های انجام شده در این زمینه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت − 2 =