صاحب نیوز

1397042714433180214784994

جنگ حجاب و انفعال مرگبار در جبهه داخلی

سوال این جاست که در شرایط امروز جامعه که جنگ دشمن در حوزه فرهنگ و به طور ویژه در حوزه گسترش بی حجابی بر کسی پوشیده نیست ما چه اقدامی انجام می‌دهیم و چرا دست کم با پیشتازان حیازدایی در این حوزه در سطح جامعه که هر ساله در حال تقلیل نُرم حجاب هستند، برخورد نمی‌کنیم. ترک نهی از منکر چه توسط دستگاه‌های حکومتی و اجزای حکومت و چه توسط مردم و سایر نهادها موجب کشیده شدن جامعه به سمت تباهی خواهد شد.

کدخبر: 1096927
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ @ ۱۷:۵۳


به گزارش صاحب نیوز؛ سالروز حمله به مسجد گوهرشاد به دست رضاخان در 21 تیر ماه 1314 شمسی و کشته و زخمی کردن هزاران نفر از زائران و مجاوران حضرت ثامن الاحجج -علیه السلام- که به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است بهانه‌ای باشد تا یک بار دیگر به خود یادآوری کنیم که برخورد با منکر بی حجابی همچون سایر منکرات در شرع مقدس اسلام ابتدا برعهده حکومت اسلامی گذاشته شده است.

امر به معروف و نهی از منکر بیش و پیش از هر کس بر حکومت اسلامی واجب شده است و حجاب منکر آشکاری است که سبب می‌شود چهره‌ای که از جامعه در اذهان شکل بگیرد چهره یک جامعه دور از اسلام باشد. همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بی حجابی به خودی خود یک نقس و عیب است مانند ده‌ها و صدها عیبی که ما داریم اما عیوب ما پنهان است و این عیب، آشکار و اتفاقا این آشکار بودن سبب مهم بودن این گناه شده است.

بی حجابی حربه‌ای است که غرب در زمانی که در حدود یک سده پیش ما به مشکلاتی نظیر قحطی ساختگی صهیونیستی مشغول و گرفتار شده بودیم، در لابه‌لای پیشرفت‌ها و تحولات خود، به عنوان نسخه‌ای برای عقب نگه داشتن و سست کردن مسلمانان و جوامع اسلامی مطرح و تجویز کرد و از همان موقع توسط عمال خود در این کشورها به اجرا درآورد. تلاش رضاخان برای بی حجابی به همین جهت بود.

حرکت خزنده بی حجابی که در یک مسیر سلسله وار، منجر به آسیب‌های دیگری در جامعه مانند گسترش روابط نامشروع، نگاه‌های آلوده و سست شدن بنیان خانواده‌ها می‌شود، از همان موقع شروع شده و تا امروز نیز ادامه پیدا کرده است و وضعیت جامعه را به این جا رسانده است.

آن چه مسلم است و بارها توسط نخبگان به خصوص رهبر معظم انقلاب نیز بیان شده این است که کشور در معرض یک جنگ نرم فرهنگی قرار دارد و این که هر سال مد جدیدی در حوزه پوشاک کشور رواج پیدا می‌کند که یک قدم وضعیت حجاب را در کشور به سمت برهنگی پیش می‌برد، نشانه‌ای از همین موضوع در راستای برهنه‌تر شدن زنان جامعه و بدحجاب‌تر شدن ایشان است.

دیگر بر کسی پوشیده نیست که کشور در یک جنگ فرهنگی قرار دارد و دشمنان اسلام، انقلاب و ایران تلاش دارند با رواج بدحجابی، جامعه مسلمان ما را به انحطاط بکشند و همان طور که بیان شد هر روز نشانه‌های این جنگ بیشتر به چشم می‌آید.

اکنون سوال اینجاست که در چنین شرایطی که یک جنگ واقعی در جریان است و دشمن سالیانه با سرمایه گذاری عظیمی به جنگ باورها و قلوب مردم ما برخاسته است چه اقدامی در تقابل با چنین وضعیتی در کشور انجام می‌شود؟

آیا دست کم جلوگیری از شیوع بدحجابی با نهی از منکر و برخورد سلبی با خط شکن‌های حیا در جامعه و کسانی که عامدانه یا غیرعامدانه چشم بر حیا و فرهنگ و امنیت روانی و اجتماعی مردم بسته و با وضعیتی در جامعه ظاهر می‌شوند که نُرم حجاب در جامعه را تقلیل می‌دهد در جامعه توسط حکومت اسلامی دنبال می‌شود؟

باید گفت تقریباً برخلاف آن چه توسط دشمنان معمولاً بیان می‌شود جدیتی در برخورد با بدحجابی در کشور دیده نمی‌شود. پیشتازان حیازدایی، بدحجابان و یا حتی بی حجابان به راحتی در سطح جامعه چه در اماکن عمومی مانند پارک‌ها و خیابان‌ها و چه در محل‌های خاص‌تر مانند جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، ظاهر می‌شوند، بدون این که هیچ مانع یا حداقل مزاحمتی در مقابل حضور ایشان با این وضعیت در چنین اماکنی وجود داشته باشد.

آن قدر در مقابل بدحجابی ممانعتی به وجود نیامده و نهی از منکر در این حوزه چه توسط ارگان‌ها خاص حکومتی مانند نیروی انتظامی، حراست سازمان‌ها و نهادها و غیره و چه توسط عموم مردم همچون رسانه‌ها و مردم عادی ترک شده است که حتی افراد شناخته شده مانند سلبریتی‌ها و یا مسئولان خانم ارگان‌های مختلف بدون نگرانی و ترس مرتکب این گناه علنی و این منکر می‌شوند و با بدحجابی در سطح جامعه و در مقابل دوربین‌های رسانه‌ها حاضر می‌شوند.

شبکه‌های اجتماعی پر است از تصاویر زننده با مصادیق جنسیتی از بازیگران زن ایرانی که هم اکنون نیز مشغول بازی در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف هستند.

در سایه ترک نهی از منکر توسط حکومت و اجزای حکومت و همچنین مردم، فضای امنی به وجود آمده که بسیاری از هنجارشکنان بدون هیچ واهمه‌ای اقدام به کشف حجاب کرده و در شبکه‌های اجتماعی بلکه  حتی در اماکن عمومی پا را از یک بی حجابی صرف فراتر گذاشته و دست به کارهای شنیعی و بیان سخنان زشتی می‌زنند که ذکر آن‌ها در این جا موجب هتک حرمت خواننده می‌شود.

ترک فعل در حوزه نهی از منکر در برابر هیچ گناهی پسندیده نیست اما آن چه عیان است در مورد منکر بی حجابی این موضوع مشاهده می‌شود و اگر این وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند جامعه را به تباهی خواهد کشاند و آتشی در جان جامعه خواهد انداخت که حرارت آن خشک و تر را با هم خواهد سوزاند.

انتهای پیام/