صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز اجرایی شدن عملیات رتبه ‌بندی معلمان از هفته پیش رو/ برگزاری مسابقات ورزشی فرهنگیان کشور در اصفهان

آغاز اجرایی شدن عملیات رتبه ‌بندی معلمان از هفته پیش رو/ برگزاری مسابقات ورزشی فرهنگیان کشور در اصفهان

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان برنامه و بودجه با پیگیری‌های وزیر، قول مساعد داد که همه مطالبات فرهنگیان در حوزه رتبه‌بندی طی ماه‌های گذشته به صورت  یک‌جا پرداخت می‌شود و طرح رتبه‌بندی از همین هفته و هفته آینده آغاز خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ صادق ستاری‌فرد شامگاه یکشنبه نوزدهم تیرماه ۱۴۰۱، در آیین افتتاحیه یادواره شهید ابراهیم هادی مسابقات ورزشی فرهنگیان کشور بخش آقایان  با گرامی داشتن یاد و خاطره همه شهدای اظهار کرد: مفتخرم که پس از ۱۴ سال این مسابقات احیا شد و تشکر می‌کنم از حضور پر شور همه شرکت‌کنندگان در سطوح منطقه‌ای، استانی و کشوری داشتند همچنین از میزبانی بسیار عالی استان اصفهان و همه مدیران استانی، معاونان تربیت بدنی و سلامت که شادی، نشاط و هیجان را به محیط تعلیم و تربیت تزریق کردند تشکر دارم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: گران‌بها ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است، نیروی انسانی عامل پیش‌برنده و بسترساز پیشرفت کشور در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در موضوع تعلیم و تربیت است که در ساحت تعلیم و تربیت، معلم محور اصلی خواهد بود. همچنین معلم مهم‌ترین رکن تحول‌ساز در حوزه آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: معلم محور تحول در تحقق سند تحول بنیادین است. معلم توانمند، سالم و شاداب قطعاً می‌تواند عامل پیشران در تحقق اهداف تربیتی باشد. ساحت زیستی و بدنی مورد توجه است، تحقق اهداف سایر ساحت‌های شش‌گانه بسترساز است و مبتنی بر همین موضوعات مسابقات ورزشی فرهنگیان آغاز شد و اکنون در نقطه آغاز مسیر قرار داریم.

ستاری‌فرد اذعان داشت: برگزاری این مسابقات عامل پیشران و پیش‌برنده ورزش دانش‌آموزی خواهد بود و هرچقدر بتوان در حوزه ورزش فرهنگیان سرمایه‌گذاری کرد، این سرمایه به حوزه دانش‌آموزی سرازیر خواهد شد، همچنین افراد شرکت‌کننده در سطح کشوری می‌توانند خود را  سفیران ورزش دانش‌آموزی و نشاط و شادابی معرفی کنند.

وی مطرح کرد: در کنار برگزاری مسابقات ورزشی موارد فرهنگی و تربیتی مورد توجه است، اگر طرح‌های ما مزین به نام شهدای گرانقدر است، این یکی از نشانه‌هایی است که می‌توانیم از طریق فرآیندهای ورزشی و برنامه‌های تربیتی موضوعات مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کنیم، در حوزه ورزش دانش‌آموزی و فرهنگیان که در آغاز راه آن قرار داریم و به دنبال استقرار نظام مبتنی بر عدالت در تلاش هستیم که در جای جای کشور بتوانیم مسابقات را پوشش دهیم و افراد حاضر بتوانند نسبت به پشتیبانی از ورزش دانش‌آموزی کمک‌کننده و همراه حوزه تربیت بدنی و سلامت دانش‌آموزان باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: طرحی در وزارت‌خانه با عنوان هر معلم یک مربی ورزش در حال بررسی است و افراد شرکت‌کننده در سطوح عالی والیبال و تنیس روی میز می‌توانند در حوزه استعدادیابی دانش‌آموزان مؤثر باشند. خوشبختانه با حضور این افراد در میدان ورزش در طول سال تحصیلی بتوانیم نشاط که مایه تحول است را در محیط مدرسه و محیط تعلیم و تربیت در طول سال تحصیلی دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی یکی از عاملان و آثار تحول است و در سند تحول بنیادین نیز مورد توجه قرار گرفت اما در طول ۱۰ سال اجرای سند تحول مورد توجه نبود، از سال ۱۳۸۴ تاکنون موضوع رتبه‌بندی مدنظر بود اما عملیاتی نشد تا اینکه در برنامه‌های تبلیغاتی رئیس جمهور، موضوع رتبه‌بندی به عنوان مطالبه و حق حقوقی فرهنگیان مورد توجه قرار گرفت.

ستاری‌فرد در پایان گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم این قانون تصویب و آئین‌نامه ابلاغ شد و روز دوشنبه ساعت ۱۰ آخرین جلسه شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی برگزار می‌شود و باتوکل به خدا از همین هفته و هفته آینده اجرای رتبه‌بندی آغاز خواهد شد، در برخی رسانه‌ها نیز مواردی مبنی بر اشکالات آئین‌نامه مطرح شد و سازمان برنامه و بودجه با پیگیری‌های وزیر، قول مساعد دادند که همه مطالبات فرهنگیان در حوزه رتبه‌بندی طی ماه‌های گذشته به صورت  یک‌جا پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − سه =