صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان تربیت‌کننده الگوهای مناسب در جامعه تعلیم و تربیت

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح کرد؛

اصفهان تربیت‌کننده الگوهای مناسب در جامعه تعلیم و تربیت

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اصفهان و استان‌های دیگر می‌توانند با توجه به مسائل فرهنگی، آموزشی و ورزشی الگوهای مناسبی برای جامعه تعلیم و تربیت شوند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی شامگاه یکشنبه نوزدهم تیرماه ۱۴۰۱، در آیین افتتاحیه یادواره شهید ابراهیم هادی مسابقات ورزشی فرهنگیان کشور بخش آقایان  اظهار کرد: در سند تحول بنیادین نقش اصلی را معلم به عنوان عنصر اصلی، پیشران و حیات‌بخش جامعه به نام خود ثبت کرده، معلمی می‌تواند نقش‌آفرین باشد که در مرتبه اول به شادابی و نشاط خود و سپس به شادابی و نشاط دانش‌آموز توجه کند که مصداق آن، معلمان ورزشکار هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: معلمان به تربیت جسم خود و سپس به تربیت جسم دانش‌آموزان توجه دارند، اگر بخواهیم در جامعه نشاط و شادابی داشته باشیم، باید مدارسی با نشاط داشته باشیم، رویداد ورزشی مسابقات فرهنگیان و مسابقات دانش‌آموزانی می‌توانند به عنوان پیشرو نشاط در جامعه فرهنگیان باشند.

وی بیان کرد: معلمی نقش بی‌بدیلی است که در همه عرصه‌ها می‌تواند اثربخش باشد، به‌ویژه در دوران کرونا که این مسئله بیشتر مورد توجه قرار گرفت و مملوس شد که هیچ عنصری نمی‌تواند جایگزین نقش معلمی شود و چه خوب برنامه‌ریزی شد پس از دوران کرونا نشاط و شادابی به معلمان، دانش‌آموزان و مدارس و متعاقب آن به کل جامعه ایران اسلامی تزریق شود.

ابراهیمی اذعان داشت: خوشحالم که برای نخستین بار در بیش از یک دهه مسابقات فرهنگیان با رویکرد فرهنگی و توجه به مسائل تربیتی و توجه به مفهوم ایثار و شهادت، جشنواره و مسابقات ما احیا شد و ما مزین شدیم به نام شهید ابراهیم هادی که خود معلم، ورزشکار و اخلاق‌محور، قهرمان و پهلوان بود.

وی متذکر شد: دانش‌آموزان ما همان مسیر شهیدان را خواهند رفت، اصفهان شهر شهیدان است و استان اصفهان ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید و شش هزار شهید دانش‌آموز و بیش از ۳۰۰ شهید معلم را تقدیم دفاع مقدس کرده، اصفهان و استان‌های دیگر می‌توانند با توجه به مسائل فرهنگی، آموزشی و ورزشی الگوهای مناسبی برای جامعه تعلیم و تربیت شوند و همگان اذعان دارند که بالاترین نقش در هر جامعه نقش معلمی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + هجده =