صفحه اصلی » اقتصادی » روند نرخ بیکاری استان اصفهان از ابتدای دولت فعلی نزولی است/ استناد به آمار یک فصل خاص از سال صحیح نیست

روند نرخ بیکاری استان اصفهان از ابتدای دولت فعلی نزولی است/ استناد به آمار یک فصل خاص از سال صحیح نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان مقایسه آمار نرخ بیکاری منتهی به بهار 1401 به ویژه فصل نخست سال جاری که آکنده از تلاطمات ناشی از حذف ارز ترجیحی بود را غیرکارشناسی دانست.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا قاسمی، افزایش نرخ رشد بیکاری استان اصفهان در سه ماهه نخست سال جاری را ناشی از مؤلفه های اقتصادی دانست که استان در آن ها پیشتاز است.

وی با اشاره به رتبه نخست استان اصفهان در تولید مرغ و دام، رتبه نخست تولید لبنیات و رتبه ممتاز در بسیاری از تولیدات صنعتی دیگر همچون صنایع غذایی که با مواد اولیه ای نظیر روغن، آرد و غیره مرتبط است، تصریح کرد: تأثیرپذیری این صنایع از حذف ارز ترجیحی و شوک ناشی از آن بسیار بیشتر دیگر صنایع بود و طبیعی بود که نرخ بیکاری در این صنایع افزایش یابد.

قاسمی با تأیید آمار ارائه شده توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مبنی بر کاهش نرخ بیکاری در استان اصفهان افزود: در ابتدای دولت فعلی یعنی تابستان 1400 نرخ بیکاری در استان اصفهان 12.6 بود که در پایان فصل زمستان به 9.5 درصد کاهش یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان ادامه داد: آمار اشتغال به صورت فصلی ارائه می شود و استان اصفهان همواره در فصل نخست سال به دلایل متعدد دیگری همچون محدودسازی استفاده صنایع از برق دچار تلاطم می گردد.

وی ادامه داد: استناد به آمار اشتغال مستلزم استناد به یک روند دوره ای است و قضاوت درخصوص یک فصل خاص آن هم فصلی که اصفهان درآن دچار تنش های ویژه شده است صحیح نیست.

وی درپایان تصریح کرد: تحلیل های دقیق و مبتنی بر واقعیت ها از آمار منتشر شده، پس از ارائه نتایج تفصیلی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − 10 =