صفحه اصلی » اجتماعی » خوابگاه متاهلین در دانشگاه اصفهان ساخته می‌شود

خوابگاه متاهلین در دانشگاه اصفهان ساخته می‌شود

رئیس دانشگاه اصفهان از تصویب ساخت خوابگاه متاهلین برای دانشجویان، در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه خبر داد و گفت: حمایت از دانشجویان متاهل در راستای اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت نخبگانی در جامعه در دستور کار دانشگاه اصفهان قرار دارد و در این راستا ساخت خوابگاه متاهلین، بسیار حائز اهمیت است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان در مراسم تکریم از خانواده دانشگاهیان با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به آینده جمعیت کشور ابراز نگرانی و برتغییر سیاست‌های جمعیتی تاکید کردند، اظهار داشت: تاکید ایشان و برخی نخبگان دغدغه‌مند در این جهت منجر به تغییر برخی سیاست‌های بالادستی نسبت به جمعیت شد که نقطه اوج آن ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده در سال‌های اخیر توسط رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: با تأکید رهبر انقلاب، سیاست‌های مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت سیزدهم بر مبنای تصویب طرح تعالی خانواده به سمت افزایش فرزندآوری چرخش یافته است.

هرسیج با بیان اینکه افزایش جمعیت با توسعه اقتصادی تعارضی ندارد، یادآور شد: افزایش نیروی انسانی آموزش دیده و صاحب فکر از مزیت‌های رشد و توسعه یک جامعه به شمار می رود.

رئیس دانشگاه اصفهان این دانشگاه را به‌عنوان دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز، پیشرو و پیشگام در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دانست و تصریح کرد: دانشگاه اصفهان اولین دانشگاهی است که همه معاونت‌های آن با برنامه‌ریزی مدون و معطوف به قانون در راستای توسعه قانون حمایت از خانواده به صورت منسجم اقدام نموده و برگزاری این مراسم نیز در راستای تداوم سیاست‌های مذکور است.

وی در ادامه از تصویب ساخت خوابگاه متاهلین برای دانشجویان، در کمیسیون دائمی هیات امنا دانشگاه خبر داد و تصریح نمود: حمایت از دانشجویان متاهل در راستای اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت نخبگانی در جامعه در دستور کار دانشگاه اصفهان قرار دارد و در این راستا ساخت خوابگاه متاهلین، بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه این مراسم، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، دانشگاه اصفهان را یکی از دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده در سطح ملی و بین‌المللی دانست و توضیح داد: خدمات این دانشگاه به گونه‌ای است که همه کشور از آن منتفع می‌شوند و خوشبختانه دکتر هرسیج از بدو مسؤولیت ریاست دانشگاه اصفهان در عرصه‌های عمرانی، رسیدگی به نیروی انسانی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های علمی و پژوهشی اقدامات موثری انجام داده است.

وی افزود: گزارش‌های رسیده از دانشگاه اصفهان در زمینه‌های رسیدگی به نیروی انسانی و کیفیت بخشی در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی حاکی از تسریع در حرکت به سمت عدالت بیش‌تر است.

مقتدایی همچنین، دانشگاه اصفهان را یکی از امیدهای علمی کشور دانست و تصریح کرد: اصفهان در زمینه  علم و فناوری در حال حاضر در مرحله پیشگامی است و به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است بر همین اساس توقع ما از دانشگاه‌های استان به خصوص دانشگاه جامع اصفهان در زمینه‌های علم و فناوری در بخش‌های علوم انسانی و سایر علوم بسیار بالا است و مجلس از همه کسانی که در زمینه های علم و دانش فعالیت می کنند حمایت می نماید.

در پایان این مراسم نیز ۳۲ نفر از دانشگاهیان که در سال گذشته صاحب فرزند شده یا ازدواج کرده‌اند، به اتفاق خانواده مورد تکریم قرار گرفتند و با اهدای هدایایی تجلیل شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − چهار =