صفحه اصلی » اجتماعی » برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی، نخبگان باید پاسخ گو و مطالبه گر باشند

برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی، نخبگان باید پاسخ گو و مطالبه گر باشند

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان گفت: در راستای مقابله با ناهنجارهای اجتماعی به خصوص بحث بی حجابی و کشف حجاب شرایط، شرایطی است که خواص و نخبگان جامعه به شکلی هم باید پاسخگو  و هم مطالبه گر باشند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۰

حجت اسلام احسان الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: با توجه به حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و با وجود قوانین بسیار کارآمد در راستای مقابله با ناهنجارهای اجتماعی به خصوص بحث بی حجابی و کشف حجاب، شرایطی است که خواص و نخبگان جامعه به شکلی هم باید پاسخگو  و هم مطالبه گر باشند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان ادامه داد: خواص و نخبگان جامعه پاسخگوی عموم مردم هستند، از آن جهت که مردم هم روحانیت و هم نخبگان جامعه را در حقیقت متولی امر نظام و حاکمیت می دانند.

محمدی عنوان کرد: با توجه به این که زمینه ها و بسترها، اختیارات و امکانات در اختیار مسئولانی بوده که قدرت اجرایی داشته و یا نمایندگان مجلس به عنوان قانون گذار است، از این رو وظیفه دوم نخبگان بعد از اینکه باید پاسخگوی عموم مردم باشند در این گونه مسائل، مطالبه گری است.

احسان الله محمدی در ادامه تصریح کرد: مطالبه گری از این باب از مجلس قانون گذار در وضع قوانین، اصلاح قوانین، قوانین راه گشا برای نهاد هایی که در راستای مقابله با ناهنجاری ها انجام وظیفه و نقش آفرینی می کنند، می تواند باشد.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان ادامه داد: از مسئولان اجرایی کشور، وزارت خانه های مختلف، وزارت ارشاد، وزارت میراث و گردشگری، ادارات و نهادهای فرهنگی که در راستای پیشگیری از وقوع این ناهنجاری ها یا کمک به کسانی که در صدد اصلاح وضعیت هستند، اقدام کنند باید مطالبه گری را انجام داد.

امینی خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف همیشه دغدغه خانواده های شهدا، ایثارگران، نیروهای انقلابی بوده، اما این دغدغه ها تا به مطالبه گری از مسئولانی که توان و اختیار دارند نینجامد در حد شعار می ماند.

وی افزود: چندین سال است در بحث حجاب و عفاف شعار و بیانیه داده می شود و همایش گذاشته می شود اما آن نتیجه لازم حاصل نمی شود چون آن فریاد و مطالبه به گوش آن کسی که باید برسد، نمی رسد و یا گوش آن ها نمی شنود و یا به گوششان نمی رسد.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان گفت: آنچه که امروز کار گشاست در بحث پیشگیری و برخورد با ناهنجاری هایی مثل بد حجابی، کشف حجاب و سگ گردانی، احیاء روحیه مطالبه گری از مسئولان است که مردم به آنها اعتماد کردند و اختیار و قدرت کشور را به دست آن ها دادند.

محمدی بیان کرد: به خصوص این انتظارات از جبهه انقلابی بیشتر بوده و  در این سال های اخیر از مجلسی که براساس انقلاب شکل گرفته و از دولت انقلابی انتظار اقدامات انقلابی وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − سه =