صفحه اصلی » اجتماعی » ساخت بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شریعتی/ ۹۹ درصد نسخ الکترونیکی صادر می شود

ساخت بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شریعتی/ ۹۹ درصد نسخ الکترونیکی صادر می شود

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به قدمت بیمارستان شریعتی و مشکلات آن گفت: بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شریعتی خواهد شد و به اسم میلاد شناخته می شود و مشابه بیمارستان میلاد تهران خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی حاجی کاظمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: حدود ۶۷ درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش تامین اجتماعی است که نرم کشوری آن حدود 53 درصد است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان بیان کرد: تحت پوشش تامین اجتماعی استان 3 میلیون و 600 هزار نفر بیمه شده و مستمری بگیر و افراد تبعی آن ها هستند؛  ۳۶۰ هزار نفر مستمری بگیر داشته و  ۴۴ شعبه در استان اصفهان داریم که مشغول به ارائه خدمت است.

وی با اشاره به طرح 3070 که در سال گذشته اجرایی شد، افزود: هدف گذاری  سازمان تامین اجتماعی از این طرح این بود که  ۳۰ خدمت پر تردد را غیر حضوری  کرده و پیش بینی این بود که حدود ۷۰ میلیون بار مراجعه حضوری را کاهش داد.

* امروز ۹۹ درصد نسخ الکترونیکی صادر می شود

حاجی کاظمی در ادامه عنوان کرد: که البته هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله وجود دارد و در سال های اینده به این هدف خواهیم رسید اما بار زیادی از مراجعه کنندگان کاهش پیدا کرد؛ یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه حذف دفترچه های کاغذی و نسخه های الکترونیکی بود و امروز ۹۹ درصد نسخ الکترونیکی صادر می شود.

مرتضی حاجی کاظمی با اشاره به پیری جمعیت و مشکلات آن بیان کرد: امروز در استان اصفهان 3/3 بیمه پرداز داشته و یک نفر مستمر بگیر داریم و این یکی از  چالش های بزرگ برای سازمان های مشابه در دنیا است که برای ما زودتر این چالش اتفاق افتاده است؛ یک چالش بزرگ تامین منابع بین نسلی است.

*احداث بیمارستان جدید در اصفهان 

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به قدمت بیمارستان شریعتی و مشکلات آن گفت: بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شریعتی خواهد شد و به اسم میلاد شناخته می شود و مشابه بیمارستان میلاد تهران خواهد بود؛ سازمان از سال ۹۳ درگیر خرید زمین بوده  و تامین اعتبار ان اکنون صورت گرفته و امیدواریم در سال جاری کلنگ زنی ان انجام و بتوانیم این موضوع را در پیش ببریم؛ این بیمارستان با مساحت زمینی به وسعت 32 هزار متر مربع در شهید کشوری پیش بینی شده است.

حاجی کاظمی با بیان اینکه یکی از تعهدات ما درمان مستقیم است در تشریح این موضوع گفت: درمان مستقیم یعنی خودمان از مراکز ملکیمان خدمت ارائه کنیم و از این جهات این اقدام پیگیری می شود.
مرتضی حاجی کاظمی گفت: بیمه دانشجویی و فراگیر خانواده ای بیمه ای است که عموماً برای جوانانی که مشغول به کار نیستند و دوست دارند سابقه کاری ایجاد کنند، ایجاد شده و مشکلات پیش روی آن برطرف شده است.

*با  35 سال سابقه بیمه بدون شرایط سنی می توان فرد بازنشسته شود

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان عنوان کرد: سن بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سال و برای آقایان ۶۰ سال است که اگر حداقل ده سال سابقه داشته باشند با ده روز حقوق و اگر بیست سال  سابقه داشته باشند، با سی روز و اگر شخصی اگر سی سال سابقه یک نفر داشته باشد برای خانم ها 45 سال و آقاین 50 سال می توانند بازنشسته شوند و 35 سال سابقه بیمه بدون شرایط سنی می تواند فرد بازنشسته شود.

وی با بیان اینکه اتباع که اقامت و کارت اشتعال دارند می توانتد بیمه شوند و از مزایا استفاده کنند، ادامه داد: سهمیه استان اصفهان حوود ۲۰۰ هزار بود که ما کمتر از ۱۲ هزار نفر داشتیم.
مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان با شاره به شرایط سخت اقتصادی و کرونا در سال های اخیر خاطرنشان کرد: بیمه بیکاری در چند سال گذشته افزایش معناداری نداشته است و حدود ۱۵ هزارتاست که با توجه به مشکلات اقتصادی ایثاری است که تولیدگران انجام می دهند.

مرتضی حاجی کاظمی بیان کرد: ابلاغ ها برای کارفرمایان الکترونیکی است که با پیامک با ایمیل است؛ در مرحله اول اعلام بدهی اولیه اعلامی است و یک ماه فرصت اعتراض وجود دارد در مرحله دوم که اظهاریه است و 48 ساعت فرصت اعتراض دارد و پس از آن اجراییه صادر می شود که البته پس از آن نیز اعتراض کارفرما سامانه چک می شود و اگر درست باشد فرصت مجدد داده می شود.

حاجی‌کاظمی با بیان لاینکه  ۴۰ هزار میلیارد دیون سازمان تأمین اجتماعی کشور از کارفرمایان است، گفت: برای تسهیلات برای بازنشستگان  با بانک رفاه هماهنگ می‌شود و مستمری بگیران که دریافتی ضعیف‌تری دارند طبق اولویت به بانک معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × یک =