صفحه اصلی » اجتماعی » بیمارستان شریعتی با بیشترین بستری در کشور/ بخش قلب در این بیمارستان راه اندازی می شود

بیمارستان شریعتی با بیشترین بستری در کشور/ بخش قلب در این بیمارستان راه اندازی می شود

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: در بین بیمارستان های تامین اجتماعی در  سال ۱۴۰۰ بیمارستان شریعتی با ۳۱ هزار و ۸۰۰ بستری رتبه اول تعداد بستری در کشور را به خود اختصاص داده است و بیمارستان غرضی در رتبه نهم و بیمارستان حضرت زهرا در رتبه شانزدهم بوده است؛ همچنین در سال 1400 تعداد عمل ها در مراکزمان 40 هزار و 874 بوده است که از این حیث نیز بیمارستان شریعتی رتبه اول را داراست.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رجالی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی بیش از نیمی از مردم کشور را تحت پوشش دارد و اولین خریدار درمان در کشور و  دومین ارائه کننده خدمات درمانی هستیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اقدامات و تحوالات خوبی که در حوزه  درمان در سال های اخیر انجام شده است و با بیان اینکه خدمات در این حوزه در  دو قسمت درمان مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود،  تصریح کرد: در استان اصفهان سه بیمارستان ملکی بزرگ داشته که  مجموعاً  ۷۵۰ تخت دارد و ۲۸ درمانگاه عمومی، تخصصی و درمانگاه دندان پزشکی را داریم.

رجالی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ در درمان مستقیم در این سه بیمارستان، 66 هزار مورد بستری داشتیم و همچنین ۴۰ هزار عمل جراحی انجام شده و تعداد ویزیت سرپایی نیز ۴۳ میلیون ویزیت بوده است؛ تعداد شاغلین مستقیم  حدود سه هزار ۵۰۰ نفر است که ۷۰۰ نفرشان پزشک هستند.

وی با بیان اینکه در بیشتر شهرستان ها به جزء ۹ شهرستان ها درمانگاه های عمومی داریم و تقریبا با چهار هزار مرکز درمانی در استان قرارداد داریم، گفت: در دوماه اول امسال در حوزه درمان سرپایی ۷۳۹ هزار ویزیت داشتیم که این آمار در دوماهه اول سال گذشته ۶۱۵ هزار ویزیت بود و ۲۰ درصد افزایش داشته است.

محمد رجالی  اذعان کرد: در دوماه اول سال ۱۴۰۱، ۶ هزار و ۷۳۰ عمل جراحی داشتیم که نسبت به سال 99، ۵۵ درصد افزایش داشته است؛ شاخص های عملکرد درمان مستقیم در سال ۱۴۰۰ در زمینه تعداد ویزیت چهار میلیون و 400 ویزیت در مراکز ملکی بود که هشت درصد کل خدمات سرپایی در تامین اجتماعی در کشور بوده و رتبه سوم در خدمات سرپایی کشور بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: تعداد بیماران بستری در سال ۱۴۰۰، 66 هزار و 95 بیمار بوده است که  این تعداد 9 درصد بستری های کل کشور را شامل می شده است

رجالی ادامه داد: در بین بیمارستان های تامین اجتماعی در  سال ۱۴۰۰ بیمارستان شریعتی با ۳۱ هزار و ۸۰۰ بستری رتبه اول تعداد بستری در کشور را به خود اختصاص داده است و بیمارستان غرضی در رتبه نهم و بیمارستان حضرت زهرا در رتبه شانزدهم بوده است؛ همچنین در سال 1400 تعداد عمل ها در مراکزمان 40 هزار و 874 بوده است که از این حیث نیز بیمارستان شریعتی رتبه اول را داراست.

وی با بیان اینکه در سال 1400 تعداد زایمان ها حدود ۵ هزار و۱۸۱ زایمان بوده است، گفت: در سال ۱۴۰۰ ما ۲۵ میلیون ویزیت سرپایی داشتیم و تعداد صورت حساب های بستری که در سال ۱۴۰۰ داشتیم ۲۸۵ هزار مورد بوده است؛ در سال ۱۴۰۰ ما مجموعا ۳۱ هزار میلیارد ریال در استان اصفهان هزینه کردیم که رشد ۴2 درصدی نسبت به سال ۹۹ داشته است.

رجالی گفت: نسخه الکترونیک در کشور از نیمه دوم سال ۹۹ شروع شد که در ابتدا مشکلات زیادی داشتیم در دی ماه سال ۹۹ تنها ۲۵ درصد رشد داشت؛ که امروز رشد نسخه الکترونیک در استان اصفهان با تلاش های انجام شده به 99/5 درصد رسیده است و استان اصفهان جزء استان های برتر است.

رجالی با بیان اینکه وضعیت پاسداری سیستم در نسخه الکترونیک در سه ماهه امسال نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده استف گفت:  پروژه درمانگاه تامین اجتماعی دولت آباد با ۷۰ میلیارد تومان هزینه در حال خدمات رسانی است که در هفته تامین اجتماعی آن را داشتیم، یکی دیگر از موارد مهم بخش جراحی قلب شریعتی 60 درصد پیشرفت فیزکی داشته و وسایل آن خریداری شده و امیدواریم در پایان امسال این بخش فعال شود

وی با بیان اینکه  بیمارستان تامین اجتماعی شریعتی ۵۸ سال قدمت دارد، گفت: بیمارستان جایگزین برای آن درنظر گرفتیم که زمین آن خریداری شده و ساخت بیمارستان روند سختی دارد که نقشه ها و مقدمات در حال آماده سازی است و بعد از آن تحویل دانشگاه علوم پزشکی می شود که اگر نقشه ها امسال اماده شود، گلنگزنی آن انجام خواهد شد؛ همچنین در حال ارزیابی بخش غربی بیمارستان شریعتی هستیم که وضعیت مناسبی ندارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در سیستم مستقیم داروهای ما رایگان است،  بیان کرد: مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: سازمان تأمین اجتماعی تنها تعهد پرداخت تعداد محدودی از داروها را دارد بنابراین تفاوت‌های قیمتی ناشی از عدم تعهد تأمین اجتماعی برای برخی از داروها است؛  بیش از هزار دارو اکنون تحت پوشش تأمین اجتماعی است که ۷۰ درصد هزینه آن را تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر در شهری ۲۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی باشند، در آن شهر درمانگاه تأمین اجتماعی احداث خواهدشد، گفت: براساس آخرین ارزیابی انجام شده، مراجعان ۷۶ درصد از خدمات رضایت داشته و بیشترین میزان نارضایتی‌ها وشکایت  در حوزه ویزیت متخصصان بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 − 9 =