صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » عظمت «ایران عفیف» در میدان امام اصفهان به تصویر کشیده شد

عظمت «ایران عفیف» در میدان امام اصفهان به تصویر کشیده شد

امروز، میدان امام نصف جهان آوردگاه به اهتزار در آمدن پرچم اصفهان عفیف است؛ اصفهانی که روزی شهدایشان زبان زد شدند؛ امروز «حجاب» و «عفاف» در دل این شهر پیام خود را با تصویر رسا و با عکس هایی بلند تر از فریاد، به تصویر کشید.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ «حجاب» و «عفاف» دو مقوله ای است که بدون شک یکی از پارامترهای پیشرفت، پویایی و بالندگی کشورمان بوده و هست؛ پارامترهایی که امروزه به خوبی نقش آن برای دشمن مشخص شده و سعی دارد با تمام توان خود این دو را تحت تاثیر قرار دهد؛ در این راه برنامه ها و اقدامات دشمن، متعدد و دارای زمان بندی و طبقه بندی های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت است؛ اقداماتی که در تهاجم فرهنگی و با تمام توان پایه گذاری شده است.

در کنار این تهاجم دست دشمن نیز به خوبی برای ما روشن است هر چند که در برخی برهه ها متولیان امر منفعل عمل کرده و اقداماتشان ضربتی نبوده است اما بصیرت مردمی در مقابله با این تهاجم فرهنگی سپر ایمنی شده و به شکل های مختلف خود را نشان می دهد؛ اقداماتی که از بصیرت نشات گرفته و به شکل های مختلف بروز پیدا می کند؛ در یکی از این اقدامات و برنامه ها امروز، میدان امام نصف جهان آوردگاه به اهتزار در آمدن اصفهان عفیف است؛ اصفهانی که روزی کمیت و کیفیت شهدایش زبان زد شد؛ امروز «حجاب» و «عفاف» در دل این شهر پیام خود را با تصویر رسا و با عکس هایی بلند تر از فریاد، به تصویر کشید.

ساعت 18 است اما همچنان گرمای تابستان دست بردار بیست و یکمین روز از تیرماه نیست؛ گرمایی که کمتر کسی را مجاب می کند که از خانه خارج شود؛ درست همین زمان که هوای خنک و سرد دلپذیر و خواستنی است در میدان امام نصف جهان مردم رفته رفته گرد هم می آید تا در جشن بزرگ خانوادگی حجاب شرکت کنند؛ گرما و عصر یک روز در وسط هفته هم مانع نشده که حضور اصفهانی ها در این برنامه کمرنگ باشد؛ انگار که مردم دیار نصف جهان برای کار انقلاب و دین و حفظ آن زمان و گرما و سرما نمی شناسند؛ هر کجا دشمن حرکتی کند، آن ها در مقابله در وسط میدانند.

در میان جمعیتی که در میدان امام حضور داشتند؛ افراد با سن های مختلف و از نسل های متفاوت بودند اما همصدا و همراه یک مضوع را به تصویر کشیدند؛ حجابی که زینت است.

*مهربانی و لبخند در اوج بصیرت

در میان جمعیت که می روی مادری را می بینید که آب برای کودکش در دست دارد؛ کمی آن طرف تر بانویی نشسته که از کیفش آب سردی بیرون می آورد و  با چند لیوانی که در دست دارد به اطرافیان خود آب سرد تعارف می کند؛ آن طرف تر کلمند شربت یک مادر اصفهانی چند نفری را دورش جمع کرده است؛ دختر جوانی در بین جمعیت در حال پخش کردن شکلات است و با روی گشاده درخواست کودکی که طلب چند شکلات می کند را اجابت می کند؛ درست در این همهمه مهربانی بانویی که با لبخندطوری قرار گرفته که چند نوجوان در سایه او قرار گرفته باشند؛ همگی مهربانی هایی است در دل این جشن برخاسته از بصیرت.

در حاشیه برگزاری مراسم جشن بزرگ خانوادگی حجاب امکانی فراهم شده بود که کودکان بتوانند نقاشی بکشند و در غرفه های کودکانه در کنار بازی و سرگرمی با آموزه های دینی نیز آشنا شوند؛ این محل ها با استقبال خوب کودکان در میدان امام روبرو شد.

این مراسم با اجرای عاطفه علی نژاد، شعرخوانی صابر خراسانی و خوانندگی حامد محضرنیا و با حضور پرشور خانواد های اصفهانی انجام گرفت.

در حالی که جنگ فرهنگی تمام عیار علیه حجاب و عفاف برای کشورمان در حال انجام است اما امروز مردم نصف جهان نشان دادند همچنان دششمن نتوانسته خواسته ها و اهداف خود را پیش ببرد البته یقیناً نیاز به کار فرهنگی بیشتر و عمقی تر در این زمینه وجود دارد چرا که همچنان دشمن در این زمینه با تمام توان فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − ده =