صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » عموم مردم خواهان برخورد با بدحجابی هستند/ بیش از 20 دستگاه در حوزه حجاب و عفاف مسئولیت دارند

عموم مردم خواهان برخورد با بدحجابی هستند/ بیش از 20 دستگاه در حوزه حجاب و عفاف مسئولیت دارند

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان این که عموم مردم خواهان برخورد با بدحجابی هستند، اظهار کرد: بیش از 20 دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت دارند که اگر به خوبی وظایف خود را انجام داده بودند شاهد این وضعیت در جامعه نبودیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۲

؛ دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به این که مطالبه برخورد با بدحجابی در جامعه خواسته مردم است، جامعه کشور را جامعه‌ای مذهبی خواند و اظهار کرد: مردم به اشکال مختلف از ما درخواست دارند پیگیر برخورد با بدحجابی در سطح جامعه باشیم.

حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی از اعضای کارگروه عفاف و حجاب است و در این رابطه بیش از 20 دستگاه حکومتی هستند که مسئولیت دارند و اگر همه این دستگاه‌ها به وظایف خود در حوزه حجاب و عفاف عمل می‌کردند امروز وضعیت حجاب در جامعه بسیار بهتر از این بود و وضعیت کنونی جامعه نشان دهنده این است که این دستگاه‌ها وظایف خودشان را به درستی انجام ندادند.

وی از دستگاه‌های مسئول خواست گزارش فعالیت و انجام وظیفه خود در حوزه عفاف و حجاب ظرف یک سال گذشته را ارائه دهند و از رویکرد برخی دستگاه‌ها در رها کردن وظایف خود و پرداختن به وظایف محوله به دستگاه‌های دیگر در این موضوع انتقاد کرد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان وظایف دستگاه‌ها پیرامون موضوع برخورد با بدحجابی را سه قسم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌ها، ادارات و نهادها وظیفه ایجابی و فرهنگی دارند، برخی وظیفه سلبی و برخی وظیفه پشتیبانی مانند تأمین مد و پوشاک مطبق با معیارهای اسلامی.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد در مورد وضعیت پوشش بانوان و برخورد با بدحجابی در بین کارمندان دولت نیز از تشکیل کارگروهی به این منظور خبر داد که با اعزام تیم‌های بازرسی به ادارات نسبت به این مسأله پایش و مراقبت خواهند داشت و تاکنون چندین مرتبه از ادارات سرکشی داشته‌اند.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: ستاد تفاوت قائل است بین کسانی که مغرضانه درصدد ترویج بدحجابی و مظاهر بی دینی هستند با کسانی که بنا بر شرایط جامعه و مسائل دیگری با حجاب غیراسلامی در سطح جامعه ظاهر می‌شوند و معتقد است در برخورد با این دو گروه نیز باید تفاوت قائل شد و بر این مسأله توجه داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده + هجده =