صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » دو هزار و ۱۱۷ متقاضی فرزند خوانده در اصفهان داریم

دو هزار و ۱۱۷ متقاضی فرزند خوانده در اصفهان داریم

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: ۲۱۱۷ متقاضی فرزند خوانده در سطح اصفهان داریم و از این تعداد هزار و ٣٢٨ نفر پرونده هایشان تکمیل و ثبت سامانه شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ امید رحمانیان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه معاونت مشارکت ها چهار دفتر اشتغال، مسکن، جلب و جذب مشارکت و کمیسیون صدور مجوزها وجود دارد.

معاون هماهنگی موسسات غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: در سال 1400 تعهد اشتقال بهزیستی استان اصفهان 4 هزار 270 اشتغال بود که 104 درصد آن پر و محقق شد که این مبلغ 157 میلیارد و 918 میلیون تومان بود.

وی افزود: امسال تعهد اشتغال بهزیستی اصفهان 7 هزار 106 است که تا این زمان 32 درصد آن تحقق پیدا کرده است که امسال هم به سقف صد درصد با تامین اعتبارها خواهیم رسید.

رحمانیان عنوان کرد: در تبصره 18 برای اولین بار به بهزیستی  استان اختصاص پیدا کرد و با جذب 100 درصدی تبصره 18 رتبه اول در بین ادارات کل بهزیستی به خود اختصاص داد.

امید رحمانیان گفت: در سال 1400، 627 مسکن به مبلغ 43 میلیارد تومان ساخت، خرید و تجهیزات در اختیار مددجویان قرار دادیم و در حال حاضر یک هزار و 129 مسکن در حال ساخت داریم.

در ادامه این نشست عبدالرضا اسماعیلی اظهار کرد: در معاونت اجتماعی سه دفتر داریم که شامل دفتر توانمندسازی زن، دفتر شبه خانواده و دفتر آسیب ها می شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان عنوان کرد: در دفتر توانمندسازی زنان بیش از ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار حمایت می شوند، عمده ترین فعالیت هایی که در حال انجام است پرداخت مستمری، هزینه تحصیلی، هزینه دانشجویی، درمان و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است.

اسماعیلی بیان کرد: عمده ترین فعالیتی که در گروه های همیار است، توانمندسازی و تشکیل گروه های همیار است که از ۳ تا ۷ نفر هستند که با توجه به آشنایی با حرفه خاصی که دارند دعوت می کنیم تشکیل گروه بدهند و سرمایه ٩٠ میلیون تومان بصورت بلاعوض در اختیارشان می گذاریم.

وی افزود: همچنین برای هرکدام تا سقف صد میلیون می توانیم وام خوداشتغالی بگیری و به ازای هر نفر نیرویی که بتوانند تحت پوشش بگیرند نیز 100 میلیون وام چهار درصد در اختیارشان قرار می دهیم.

عبدالرضا اسماعیلی اذعان کرد: دومین دفتر ما شبه خانواده است که دفتر کودکان و نوجوانان است که امور کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را پوشش می دهد و فعالیت های این دفتر شامل فرزاندان در خانه ها است که ما ۴۰ خانه از شیرخوارگاه تا خانه های بزرگسال در سطح استان اصفهان داریم.

معاونت امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه این خانه ها تابلو ندارد تا اعضای این خانه در محل شناسایی نشوند، گفت: این دفترها وظیفه نگهداری ۵٠٠ نفر فرزند را برعهده دارند، تمام امکاناتی که مانند فرزندان خودمان در خانه ها داده می شود به این فرزندان ارائه می شود.

اسماعیلی گفت: تلاش می کنیم در هرخانه بیش از ١۵ عضو نباشد و یک مسئول فنی و سه مربی به صورت شیفتی با این اعضا در ارتباطند و عهده دار وظایف آموزشی و تربیتی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اعضایی که به سن ١٨ می رسند و می خواهند زندگی مستقلی را تشکیل دهند با همتی که انجام شده یک هزینه ترخیص به این اعضا تعلق می گیرد که امسال مبلغ آن ٣٠٠ میلیون بلاعوض و زیر نظر مددکار است تا این اعضا بتوانند استقرارشان را با این مبلغ و برنامه ریزی هایی که انجام می گیرد، انجام شود.

غلامرضا اسماعیلی ادامه داد: در طرح فرزند خانگی سه طرح امین موقت، طرح مشک یا مراقبت مشارکتی و فرزندخواندگی را داریم ما سعی می کنیم آمار شیرخوارگاه را پایین بیاوریم و با انجام یک روال مشخص به فرزندخواندگی گرفته شود.

معاونت امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان توضیح داد: در شرایط امین موقت، طفل به صورت موقت در اختیار گرفته می شود و پس از ۶ ماه آزمایشی و طبق نظر قاضی، اگر شرایط نگهداری طفل خوب بود ۶ ماه دوم بررسی می شود و نهایتا به صورت فررند خوانده به همان خانواده واگذار می شود.

اسماعیلی بیان داشت: فرزندانی که شرایط فرزند خواندگی دارند طبق نظر قاضی به افرادی که پشت نوبت هستند واگذار می شوند، ۲۱۱۷ متقاضی فرزند خوانده در سطح اصفهان داریم و از این تعداد هزار و ٣٢٨ نفرشان پرونده هایشان تکمیل و ثبت سامانه شده اند.

وی افزود: نزدیک به دوسال است که سامانه فرزندخواندگی گذاشتیم و متقاضیان از طریق سامانه ثبت نام می کنند، در سال گذشته ۴۵ مورد بصورت موقت و ۷۳ مورد فرزند خوانده داشتیم.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: در فرزند خواندگی اولویت بندی می شود که اولویت اول زوج هایی هستند که 5 سال از ازدواج کرده و صاحب فرزند نشده باشند و پس از آن دختران هستند که مجرد بوده و بالای 30 سال هستند و اولویت سوم خانواده هایی هستند که دارای فرزند و متقاضی فرزند هستند.

وی گفت: در سال گذشته سه فرزند به دختران مجرد بالای 30 سال واگذار شد که بیشتر فرزندانی بودند که دارای مشکلات خاص یا معلولیت بودند
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − چهار =