صاحب نیوز

4077278

امام جمعه موقت اصفهان:

مسئله غدیر، مربوط به همه بشریت است/ دشمن نمی تواند جلوی اندیشه های مقاومت در جهان اسلام را بگیرد

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان مسئله غدیر را مربوط به همه بشریت دانست و گفت: همانطور که پیامبر گرامی اسلام(ص) پیامبر همه بشریت است، ولایت و جانشینی ایشان هم مربوط به مردم همه دنیا و بشریت می شود لذا یک مسأله درون دینی نیست و مربوط به همه بشریت است.

کدخبر: 1097357
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ @ ۱۵:۳۰


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام سید احمد محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با گرامیداشت دهه امامت و لایت و با بیان اینکه عیدغدیر اهمیت ویژه‌ای در فرهنگ اسلام دارد اظهار کرد: عید سعید غدیر، افضل همه اعیاد اسلامی است زیرا اعیادی مثل عید فطر و قربان و جمعه مربوط به مسلمانان و درون دینی است ولی عید غدیر مربوط به همه بشریت است.

امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر اینکه مسئله‌ غدیر، صرفا تاریخی نیست و مسئله‌ای جهانی و فرا دینی است، خاطرنشان کرد: همانطور که پیامبر گرامی اسلام(ص) پیامبر همه بشریت است، ولایت و جانشینی ایشان هم مربوط به مردم همه دنیا و بشریت می شود لذا یک مسأله درون دینی نیست بنابراین موضوع عیدغدیر را باید به صورت بین‌المللی مطرح کنیم و آن را مختص به جامعه شیعی ندانیم کما اینکه علامه امینی در تألیف کتاب الغدیر با این نگاه و با بهره‌گیری از مستندات اهل سنت اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه در خطبه غدیریه از حضرت مهدی(عج) سخن به میان آمده، یعنی همه چشم‌انداز جهان اسلام در خطبه غدیریه بیان شده است ابراز کرد: ولایت و امامت امیر المومنین(ع) از همان آغاز بعثت به صور مختلف مطرح شد ولی در حجه‌الوداع و غدیرخم با شرایط خاص مطرح شد تا بر همه مسلمانان اتمام حجت شود.

حجت‌الاسلام محمودی با بیان اینکه امامت در زمان غیبت نیز در قالب ولایت فقیه تداوم دارد که نشات گرفته از مسأله غدیر، ولایت و مهدویت است. خاطرنشان کرد: در واقع تحت ولایت و امامت است که مابقی دستورات دینی در جای خود باقی می‌ماند و ارزش پیدا می‌کند.

وی با تبریک سالروز ولادت امام هادی(ع) تصریح کرد: زیارت جامعه کبیره از آثار امام هادی (ع) است که ویژگی‌های امام را در امتداد مسأله غدیر تبیین می کند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان به فراگیر شدن سرود سلام فرمانده در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: این سرود راز و نیازی با امام زمان(عج) است و فراگیر شدن آن نشان می‌دهد مردم جهان تشنه ولایت و ظهور هستند و باید برای زمینه سازی این ظهور تلاش کرد.

وی با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان، گفت: حضرت علی(ع) در نامه به مالک اشتر بر ضرورت مشورت گرفتن از کارشناسان دینی و فقها در امور اجرایی تاکید می‌کند و این همان چیزی است که امروز در قالب شورای نگهبان مطرح است.

حجت‌الاسلام محمودی به سفر بایدن به منطقه و دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: دشمن گمان می‌کند با این اقدامات و تحرکات می‌تواند مقابل اندیشه مقاومت که در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است را بگیرد اما نمی داند که نمی‌تواند جلوی این اندیشه الهی را بگیرد.

انتهای پیام/