صاحب نیوز

1769215_735

واکنش کاربران فضای مجازی به هجمه های ضدانقلاب در خصوص حجاب عفاف زنان ایرانی

همزمان با ایام سالروز کشتار بی رحمانه مردم در مسجد گوهرشاد توسط رژیم ستم شاهی، جریان ضدانقلاب، فضاسازی گسترده رسانه ای برای کمپین «حجاب بی‌حجاب انجام داد که با واکنش فعالان فضای مجازی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

کدخبر: 1097390
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ @ ۱۳:۱۳


به گزارش صاحب نیوز؛ برای رعایت و الزام حجاب و عفاف در جامعه ادله و دلایل متعددی وجود دارد که مهمترین آن فرمان الهی، پیشینه فرهنگی، قانون و عرف جامعه و دشمنی دشمنان دین خدا و انقلاب اسلامی است

مسئله زنان و حجاب زنان یکی از موضوعاتی است که در سالهای اخیر بهانه ای برای امتیازگیری برخی جریان ها و سیاسیون شده است و کسانی در داخل و خارج از کشور تلاش کنند، جایگاه و منزلتی که خداوند برای زن قرار داده با عناوینی همچون آزادی زنان، تساوی حقوق زن و مرد، ورزشگاه رفتن زنان، حجاب زنان و امثالهم تنزل داده و در برهه های مختلف کمپین هایی ایجاد کنند تا اصالت زن مسلمان ایرانی را از بین برده و بی بند و باری را به شیوه های گوناگون در کشور ترویج دهند. این در حالی است که بسیاری از زنان موفق ایرانی با زیست عفیفانه خود در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی _ اجتماعی و ورزشی میادین ملی و بین‌المللی فعالیت می کنند و الگوی تمام عیار نجابت، حجاب، رشد و تعالی را به همه نشان داده‌اند و ثابت کردند که حجاب نه تنها مانع رسیدن به موفقیت نیست؛ بلکه  مصونیت‌آفرین است.

همزمان با ایام سالروز کشتار بی رحمانه مردم در مسجد گوهرشاد توسط رژیم ستم شاهی، جریان ضدانقلاب با فضاسازی گسترده رسانه ای برای کمپین «حجاب بی‌حجاب» که حتی از آن با تعابیری مانند «انقلاب زنان علیه جمهوری اسلامی!» یاد می‌کردند و داستان های خیالی از برخورد گشت ارشاد با خانم ها را در دست به دست کرده و مانور دادند که در بررسی صفحات مجازی شبکه‌های ضدانقلاب نشان می‌دهد که تنها کمتر از ۴٠ نفر از خانم‌های ایرانی با ارسال فیلم کشف حجاب خود در این کمپین شرکت کرده‌اند! و این یعنی شکست دیگر اهریمن در برابر خواست و اراده الهی که پاکدامنی و نجابت زن مسلمان ایرانی یکی از جلوه های خداوندی است.

این موضوع با واکنش فعالان فضای مجازی در شبکه های اجتماعی قرار گرفت که به چند نمونه آن اشاره می شود

کاربر توئیتری یا مهدی ادرکنی با هشتگ ایران عفیف نوشت؛ انسان با حجاب، مروارید گرانبهایی است که در صدف دین اسلام فقط می توان آن را پیدا کرد

 

کاربر توئیتری منتظر ظهور نوشت؛ حیرت آوره!! همه جهان حجاب دارد؛ کره زمین دارای پوشش است، میوه های تر و تازه هم دارای پوشش هستند، شمشیر هم در درون غلاف حفظ می شود و در تعجم مردی که خودروی خود را از ترس خط افتادن با روکش می پوشاند اما دختر، همسر و یا خواهر خود را بدون پوشش یا پوشش ناقص رها می کند!

کاربر توئیتری بانوی انقلابی نوشت؛ اینجا آندلس نیست… اینجا ایران است ایرانی که خون پاک شهیدان آن ریخته شد تا نگاه هرزه ای به ناموس این مملکت نیفتد، به هوش باشید ای مردم نجیب برای ساختن یک ایران عفیف همه به پاخیزید تا ابر دیگر توطئه دشمنان را نقش برآب کنیم

کاربر توئیتری غزال نوشت؛ عامل موثر و سازنده در شخصیت انسان، عفت عمومی، سلامت و پاکی جامعه از عواملی است که عمده آنها هتک حریم حجاب و پوشش عفیفانه است، و مدعیان برهنگی و چشم و دل سیری، همچون خر در گل گیر کرده و راه نجاتی ندارد.

 

کاربر توئیتری بانو با یادآوری وصیت شهدا به بانوان نوشت؛ فقط اومدم بهتون بگم وصیت نامه حاج قاسم رو یادتون نره که گفت حجابتان رو حفظ کنید تا دشمن آتش بگیرد.

 

 

کاربر حساب اینستاگرامی afsarran_jangnarm در اهمیت حجاب برتر نوشت؛ چادر مشکی برایت امنیت می آورد، خیالت راحت گرگ ها همیشه به دنبال شنل قرمزی هستند

کاربر حساب اینستاگرامی nargs3488 در واکنش به حجاب استایل های مجازی نوشت؛ این جور نیست که من معتقد باشم شخصیت زن به چادر است، نه جانم به نظر ما شخصیت زن به حجاب است، منتها چادر در انواع حجاب هایی که در ایران معمول است انصافا بهترین نوعش است، یک حجاب کامل، اما همین چادر هم بعضی ها سرشان می کنند و در حقیقت بی حجاب اند، درست است یا نه؟ چادرهای نازک تا اینجا می گذارد سرش، صورتش را هم آرایش می کند، چادر را گاهی به خودش می پیچد، این چه جور حجابی است؟ حجاب شد این؟ پس شما نروید روی حساب چادر که آن جوری هم در آن هست، بروید روی حساب حجاب، زن باید پوشیده باشد.

کاربر حساب اینستاگرامی banohejab2020 نوشت امام خمینی(ره) فرمود در اسلام زن باید حجاب داشته باشد ولی لازم نیست که چادر باشد بلکه زن می تواند هر لباسی را که حجابش را به وجود آورد اختیار کند نا نمی توانیم و اسلام نمی خواهد که زن به عنوان یک شی و یک عروسک در دست ما باشد اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانی جدی بسازد ما هرگز اجازه نمی دهیم تا زنان فقط شیئی برای مردان و آلت هوسرانی باشند.

کاربر حساب اینستاگرامی tanhaye_ruzgar8 در تایید و تاکید به اهمیت حجاب در جامعه نوشت؛ حجاب تضمین کننده سلامت جامعه است.

کاربر حساب اینستاگرامی banohejab2020 در واکنش به کسانی که حجاب را محدودیت می دانند نوشت؛ بیا فکر کنیم حجاب محدودیت است، من آزادانه عاشقت هستم ای دوست داشتنی ترین محدودیت دنیا…

کاربر حساب اینستاگرامی narssecflower نوشت؛ افتخار می کنم به هدیه خانم حضرت زهرا و چه قدر با حجابم آرامش دارم به جرات می توانم بگویم که آنان که نمی دانند و نمی خواهند بدانند که حجاب باعث امنیت ایت نه محدودیت. من با حجابم از هیچ چیز محدود نیستم بلکه احساس غرور دارم و با هیچ چیز عوض نمی کنم این هدیه ارزشمند را و چه محروم هستند آنان که خود را از این هدیه بی نصیب کرده اند.

کاربر حساب اینستاگرامی et.hafizi13 در واکنش به کسانی که در تولید فیلم و سریال ها زنان فقیر، متهم و مجرم را با چادر نشان می دهند و سعی می کنند چادر را نماد بدبختی معرفی کنند نوشت؛ چادر من نه برای نشان دادن فقر آنگونه که در سریال ها معرفی می شود است، نه متهمان دادگاه ها و زندان ها بلکه چادر من سند زهرایی بودنم را امضا می کند و تاج بندگی من است.

بررسی تحلیل داده‌های فضای مجازی به ما نشان می‌دهد هشتگ ایران عفیف در برابر هشتگ حجاب بی‌ حجاب در مدت تنها دو روز بالا آمده و در فضای توییتر رشد کرد. با وجود اینکه هیچ تبلیغ خاصی در خصوص این هشتگ انجام نشده بود در مدت کوتاه دو روزه بیش از ۷۶۰۰ توییت با این هشتگ منتشر شده است.

این درحالی است که جریان ضدانقلاب به دنبال موج سازی رسانه‌ای حول حجاب بی حجاب پس از هفته ها تلاش و تبلیغ و فضاسازی اکانت‌سازی‌های فیک و هزینه‌های هنگفت در این ماجرا عایدی جز چند کلیپ از برداشتن مخفیانه حجاب توسط چند زن که توسط رسانه‌های مختلف این جریان بازنشر شد نبود. کلیپ‌هایی که بعضا مورد تمسخر فعالان فضای مجازی هم قرار گرفت. این بیانگر آن است که زنان عفیف ایرانی در هر شرایطی اصالت و نجابت خود را حفظ می کنند و فریب داستان های خیالی و تبلیغات فریبنده دشمنان را نمی خورند.

انتهای پیام/