صفحه اصلی » اجتماعی » علی گویان با همآوایی گروه های موسیقی در مدح آقا امیرالمومنین(ع) در اصفهان

علی گویان با همآوایی گروه های موسیقی در مدح آقا امیرالمومنین(ع) در اصفهان

ویژه برنامه «علی گویان» به مناسبت عید غدیر با هم آوایی گروه های موسیقی بیرجند، هرات، بختیاری، اصفهان و هند و اجرای صابر خراسانی از پنجشنبه 23 لغایت 27 تیرماه 1401 به مدت 4 شب از ساعت 20:30 در پارک جنگلی ناژوان برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۰ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اولین کسی که بلافاصله پس از بعثت، رسالت رسول خدا (ص) را پذیرفت و با ایشان بیعت کرد حضرت علی(علیه السلام) بود. رسول اکرم صلی الله علیه و آله، در این باره به اصحاب چنین فرمودند: «نخستین کسی که در روز رستاخیر هم با من در حوض (کوثر) ملاقات می کند پیش قدمترین شما در اسلام، علی بن ابی طالب است»

به اعتقاد شیعه، على بن ابى طالب(علیه السلام) جانشین بلافصل پیامبر گرامى اسلام (ص) و نخستین امام امت اسلامى است. اثبات امامت و ولایت امیرالمومنین (ع) برای کسی که با انصاف و بدون تعصب به تحقیق و واکاوی متون دینی و تاریخی بپردازد؛ امری بسیار سهل و واضح خواهد بود. علاوه بر فضائل و کرامات حضرت که در منابع اهل سنت هم به وفور نقل شده است و محل اتفاق همه مسلمین است، اسناد اثبات امامت و ولایت امیرالمومنین(ع) هم به وفور در منابع قرآنی، روایی و تاریخی اهل سنت یافت می شود. در قرآن کریم آیات فراوانی وجود دارد که به بیان و اثبات امامت حضرت علی (ع) و دیگر ائمه طاهرین دلالت دارد. و البته دلالت این آیات با توجه به احادیث بسیار زیاد (متواتر) است که از رسول گرامی اسلام در شأن نزول این آیات وارد شده است که آیات اکمال، انفاق و تطهیر از آن جمله است.

رسول خدا(ص) هجدهم ذی الحجه پس از حجه الوداع، به فرمان خدا دست حضرت علی(ع) را بالا گرفت و ایشان را به عنوان جانشین خود و سرپرست امت اسلام معرفی کرد و از همه خواست که با او بیعت کنند. در روایات و مبانی دینی ما تاکید بسیاری بر ولایت و محبت اهل بیت(ع) شده است. این مسئله در خصوص حضرت امیرالمومنین با تاکید بیشتری ذکر شده است تا جایی که محبت و ولایت امیرالمومنین ملاک ایمان و یا شرط توحید خوانده شده است.

ولایت یکی از ارکان اصلی و آموزه های اساسی دین مبین اسلام و اصلی ترین و اساسی ترین آموزه دینی به شمار می رود و از آن به عنوان رکن و اساس توحید یاد می شود. ولایتمداری اساس و شالوده دین اسلام بوده و از همه مهم تر زیربنای نبوت و امامت است. علاوه بر این باعث بالا رفتن اعمال صالح می شود، به برقراری نظام کمک می کند، موجب حیات جامعه می شود. در قرآن کریم ولایت بیانگر حقیقت آدمی است که استعدادهایش بر اثر پیوند با ولایت الهی و حقیقت ذات نبوی او از راه امامت و بندگی است. پس از ولایت رسول خدا (ص) با ولایت آقا امیرالمومنین(ع) و یازده فرزند ایشان تحقق پیدا کرد، در زمان غیبت امام معصوم(ع) نیز ولایت بر عهده نایبان آن حضرت است.

به مناسبت عید ولایت آقا امیرالمومنین علی(ع) و عید غدیر ویژه برنامه علی گویان با هم آوایی گروه های موسیقی بیرجند، هرات، بختیاری، اصفهان و هند با اجرای صابر خراسانی از پنجشنبه 23 لغایت 27 تیرماه 1401 به مدت 4 شب از ساعت 20:30 در پارک جنگلی ناژوان برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × سه =