صفحه اصلی » مذهبی » حجاب دستورالعمل خداوند برای بقای جایگاه زن در جامعه

حجاب دستورالعمل خداوند برای بقای جایگاه زن در جامعه

در حالی امپراطوری رسانه‌ای استعمارگران در تلاش برای مخالفت با حجاب و تلقین این موضوع در جامعه است که خداوند حجاب را در یک سیستم مشخص و حساب شده برای ایفای نقش زن در جامعه به عنوان یک انسان و بر اساس شایستگی‌ها است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

سایت خبری صاحب نیوز/ احسان جدیدی؛ خداوند دانا و حکیم در طبیعت مرد، کشش به سمت جاذبه‌های زن را قرار داده است تا بدین صورت خانواده شکل گرفته و نسل بشر ادامه پیدا کند. جاذبه‌های زنان که مختص جنسیت زن است، به صورت غریزی برای همه مردان جذاب است و باریتعالی یک نیاز غریزی درون فطرت مردان قرار داده است که پاسخ به این نیاز را در جنس مخالف یعنی زن قرار داده است.

این سیستم اما یک چالش نیز به همراه داشت و آن این بود در شرایطی که این غریزه مردان دکمه خاموشی موقت ندارد، پس چگونه در جامعه با زنانی غیر از همسران خود رودررو شده و بدون هیچ نگاه و هیچ حرکت نامشروعی به ارتباط اجتماعی خود بپردازند!؟

پروردگار رب العالمین که نویسنده کتاب عالم و آفریننده جهان است، چنین تعیین فرموده که زن با رعایت حجاب خود در جامعه و با حفظ پوشش خود هنگام ظاهر شدن در جامعه و در بین مردان نامحرمان، زنانگی و جذابیت‌های زنانه خود را حفظ کرده و آن چه از خود به جامعه عرضه می‌کند تنها یک انسان باشد تا به او به چشم یک انسان نگاه شده، نقش داده شده و بتواند بدون هیچ مشکلی به ایفای نقش خود در جامعه به عنوان یک انسان بپردازد، نقش‌هایی مانند معلمی، طبابت، رانندگی و غیره.

اما اگر در این سیستم یک زن به سخن خداوند گوش نداده و با جاذبه‌های زنانگی خود در جامعه ظاهر شود، بیشتر از آن که به وی به عنوان یک انسان نگاه شود، بر اساس غریزه و فطرت به عنوان یک جاذبه نگریسته می‌شود و طبیعتا نقشی هم که به وی داده می‌شود با لحاظ این ویژگی‌ها برای بهره برداری‌های بعدی خواهد بود.

این که یک زن بدون پوشش تعیین شده توسط آفریننده خود در جامعه ظاهر شود، سیستم حکیمانه خداوند برای حیات بشر و رسیدن به هدف والای تعیین شده برای خلقت بشر را دچار اخلال کرده و در مسیر رسیدن انسان‌ها به این هدف مشکل ایجاد می‌کند.

خداوند خواسته هم این جاذبه زنانگی در زنان وجود داشته باشد، تا مردان تمایل به ازدواج با ایشان پیدا کنند و حیات بشر ادامه پیدا کند و هم نخواسته این جاذبه در جامعه رها باشد تا مردان برای پاسخگویی به نیاز خود به چیزی غیر از خانواده خود فکر نکرده و در جامعه به ساحت دیگر زنان تجاوز چشمی، فیزیکی و غیره نکنند تا زنان بتوانند در آرامش خاطر و امنیت به نقش آفرینی خود در جامعه بپردازند.

حجاب مسأله مترقی اسلام برای حفظ جایگاه زن است دقیقا برعکس آن چه انسان بولهوس می‌خواهد و برعکس آن چیزی که استعمارگران به دنبال ان هستند، آنان می‌خواهند از این ظرفیت جاذبه زنان استفاده کرده تا جامعه را فاسد کنند تا این جامعه در مقابل چپاول سنتی یا مدرن استعمارگران قد عَلَم نکند.

تأکید اسلام بر حجاب زن برای این هدف مهم است اما آنانی که امروز رسانه را به عنوان مهمترین ابزار اثرگذاری روی انسان‌ها در اختیار دارند این گونه وانمود می‌کنند که حجاب مخالف آزادی زن است و زن نباید محدود باشد و سعی می‌کنند با چنین صحبت‌هایی این حکم خداوند را زیر سوال برده و جامعه را به بی حجابی بکشانند که ماحصل آن آمار بالای جرم و جنایت علیه زنان در سطح جهان و کاهش تمایل به ازدواج و در نهایت رو به پیری و بحران جمعیت رفتن جوامع مختلف جهان است.

ابزار رسانه امروز در اختیار کسانی است که برخلاف حکم و دستور خداوند عمل کرده، گناه را زیبا جلوه داده و ترویج می‌کنند، تا شرایط استعمار، استثمار و چپاول ملت‌ها را فراهم کنند و در این بین عده‌ای نیز جاهلانه یا عامدانه از ایشان پیروی کرده، در حالی که پیش از ظهور رسانه‌های عمومی بنا بر مستندات ویدئویی موجود که نشان دهنده وضعیت پوشش مردم در همین قرن اخیر ، حتی در غرب نیز زنان بدون پوشش در جامعه ظاهر نمی‌شدند؛ این جنگ بین حکم خداوند برای حفظ ارزش و جایگاه زن و استعمارگرانی است که تنها به منافع خود می‌اندیشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 − یازده =