صفحه اصلی » استان اصفهان » نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند بر چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان/صرفه جویی ۳۲۰ هزار مترمکعب آب

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان:

نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند بر چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان/صرفه جویی ۳۲۰ هزار مترمکعب آب

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان گفت: با نصب ۱۳۵ کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی شهرستان دهاقان ۳۲۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت حاج حسنی، مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان گفت: ۱۳۵ کنتور هوشمند آب بر روی چاه های کشاورزی و صنعتی در این شهرستان نصب شده که منجر به صرفه جویی ۳۲۰ هزار مترمکعب آب شده است.

وی با اشاره به این که ۲۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در دهاقان شناسایی شده است، افزود: تا کنون ۱۸۵ حلقه چاه غیر مجاز  پر و مسدودالمنفعه و بالغ بر ۱میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان تصریح کرد: تاکنون مطالعات حریم و بستر ۵۰ کیلومتر از رودخانه های شهرستان دهاقان انجام شده است.

حاج حسنی خاطر نشان کرد: از سال گذشته تاکنون ۸ هزار مترمکعب از اراضی حریم و بستر رودخانه شهرستان دهاقان آزاد شده و رفع تصرف صورت گرفته است و تا کنون ۴۲ کیلومتر از مسیل و رودخانه های شهرستان لایه روبی و ساماندهی شده اند و ۳ پل غیر استاندارد بر روی رودخانه شور تخریب شد.

وی بیان کرد: درحال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از رودخانه های اصلی شهرستان در دست مطالعه حریم و بستر است و در آینده‌ای نزدیک تکمیل و ارائه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده + هشت =