صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » تشکل‌های فرهنگی دخترانه نسبت به جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند

تشکل‌های فرهنگی دخترانه نسبت به جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از دختران و تشکل‌های فرهنگی اجتماعی دخترانه استان خواست تا نسبت به جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند و آنچه که امروز بیش از هر چیز باید به آن بپردازند را تبیین خوبی ها دانست.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مهدی فوقی در آیین افتتاحیه رویداد دختران حاج قاسم، ضمن تبریک عید سعید غدیرخم با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی همان غدیر است، افزود: شما دختران حاج قاسم باید در جهاد تبیین سیاهی‌های قبل از انقلاب و واقعیت‌ها و دستاوردهای پس از آن را در شهرستانها بازگو کنید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از دختران و تشکل‌های فرهنگی اجتماعی دخترانه استان خواست تا نسبت به جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند و آنچه که امروز بیش از هر چیز باید به آن بپردازند را تبیین خوبی ها دانست.

حجت الاسلام حامد تقدیری نیز در آیین افتتاحیه این رویداد با بیان سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی زن ، هدف از زندگی و توانمندی های دختران دانش آموز را یادآور شد.

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا اظهار کرد: انسان در زندگی هم می تواند اهداف زودگذار و بی اهمیت را سپری کند و هم اهداف متعالی داشته باشد؛ خداوند انسان را آفرید و ویژگی هایی به او داد که آن ویژگی ها بسیار با ارزش هستند ولی انسان با اعمال و رفتار خودش آن را نابود می کند.
وی با بیان اینکه قرآن راهنمای اصلی تربیت انسان است، خاطر نشان کرد: انسان با عمل به دستورات قرآن، می تواند خود را به درجات عالی برساند.

وی افزود: توجه به معنویت انسان را تعالی می بخشد و معنویت، فعالیت در خانواده و فعالیت در جامعه سه هدف یک زن انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام تقدیری با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی، جهاد تبیین اهمیت ویژه ای دارد و باید در این عرصه هوشیار باشیم و فرماندهی کنیم، افزود: شناسایی، طراحی، عملیات و روایتگری از ویژگی های یک فرمانده است.

وی تصریح کرد: عملیات یک مانور واقعی است که در آن خلاقیت حرف اول را می زند ولی باید به این دقت شود که ارائه و روایتگریِ خوب در تبیین رویدادها نقش بسیار بسیار مهمی دارد.
حجت الاسلام تقدیری در پایان عنوان کرد: هدف این رویداد تربیت فرمانده است و بنابراین همه دختران حاج قاسم که قرار است به عنوان فرمانده جهاد تبیین باشند، به این ویژگی ها توجه داشته باشند.
اجرای مولودی خوانی در مدح و منقبت امیرالمومنین حضرت علی(ع) و اجرای مسابقه و جنگ شادی از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × دو =