صفحه اصلی » اقتصادی » بیش از ۱۴میلیارد تومان برای «بیابان‌زدایی» در استان اصفهان تصویب شد

بیش از ۱۴میلیارد تومان برای «بیابان‌زدایی» در استان اصفهان تصویب شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: امسال ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی برای “بیابان‌زدایی” در این استان تصویب شده است.

تاریخ انتشار: ۰۱:۱۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی کاظمی اظهار کرد: امسال همزمان با سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان ۳۰ میلیارد تومان برای بیابان زدایی پیشنهاد دادیم اما ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مصوب شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، این استان را جزو استان های فعال در بخش بیابان دانست و یادآور شد:اعتبارات ملی استان در زمینه بیابان زدایی خوب است و سهم هر ساله استان بر اساس شاخص های، از ستاد ملی دریافت شده است.
کاظمی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای مقابله با بیابان زایی به استان اصفهان اختصاص پیدا کرد خاطرنشان کرد: سهم اعتبارات استانی در زمینه بیابان زدایی نسبت به اعتبارات ملی ۱۰ درصد است.
وی بیان کرد: “تصویب ردیف اعتبار ملی” برای استانهای واقع در کویر مرکزی ایران،یکی از مهمترین درخواست ها برای رفع مشکلات در زمینه بیابان زایی است.
به گفته وی، وجود حوزه های مشترک بین استانی در بعضی از مناطق مشکلاتی را در این زمینه بوجود آورده است و به همین دلیل هیچ استانی حاضر به فعالیت در اینگونه حوزه ها نیست.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت : کارگروه “اقدام ملی مقابله با بیابان زایی” در تهران تشکیل شده است که از مسوولان استان تقاضا داریم تشکیل این کارگروه متناظر را در استان با حضور دستگاههای اثر بخش در موضوع مقابله با بیابان زایی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − هفت =