صفحه اصلی » استان اصفهان » استفاده از ظرفیت صنعتی استان برا پیشبرد اهداف فرهنگی اصفهان

استفاده از ظرفیت صنعتی استان برا پیشبرد اهداف فرهنگی اصفهان

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان صنعتی بودن استان اصفهان و توزیع امکانات فرهنگی در شهرستان‌ها را ظرفیتی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری در سطح استان دانست.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز با بیان این که ظرفیت‌های عظیم فرهنگی نهفته‌ای در استان اصفهان وجود دارد، از توان این ظرفیت‌ها برای ایجاد تحول فرهنگی در استان سخن گفت.

علی تمنایی با اشاره به این که بخش زیادی از نیروی انسانی و زیرساخت‌های فرهنگی استان در شهرستان‌ها قرار دارد این موضوع را یکی از ظرفیت‌های بالقوه فرهنگی استان برشمرد که با همگرایی و هماهنگی بین ادارات ارشاد شهرستان‌ها و سایر دستگاه‌های فرهنگی تحت محوریت محوریت امام جمعه و فرماندار شهرستان می‌تواند منشأ اثرات مثبتی شود.

وی صنعتی بودن استان اصفهان را ظرفیت دیگر فرهنگی در این استان دانست و با اشاره به این که ده‌ها واحد صنعتی بزرگ در استان فعال هستند که دغدغه فرهنگ را نیز دارند از لزوم بهره وری از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری اصفهان سخن به میان آورد.

متولی فرهنگ و هنر استان اصفهان افزود: هدف گذاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی با حمایت وزراتخانه یکی از برنامه‌های پیش روی این اداره کل است که گسترش «زیست عفیفانه» به عنوان یکی از محورهای این طرح مدنظر قرار گرفته است و شامل اقدامات فرهنگی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، مواد مخدر، بی‌حجابی و غیره می‌شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان این اداره را متولی مسئول و پاسخگوی امور هنری و فرهنگی در سطح شهرستان و استان دانست و ظرفیت ایجاد شده با راه اندازی شورای فرهنگ عمومی را ظرفیتی دانست که می‌تواند در جهت تحقق اهداف فرهنگی در شهرستان‌ها با دو بازوی پایگاه مردمی و مذهبی امام جمعه و پایگاه اداری فرماندار مثمر ثمر واقع شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − نه =