صفحه اصلی » استان اصفهان » تامین زمین برای 84 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان

تامین زمین برای 84 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در زمان حاضر برای حدود ۸۴ هزار واحد به صورت کلی در استان تامین زمین شده که بیش از ۵۶ درصد را در بر می‌گیرد و بقیه در حال تامین است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ هشتاد و هفتمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیران کل سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و دیگر اعضا برگزار شد.

علیرضا قاری‌قرآن مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: جلسه شورای مسکن هر یک ماه یکبار به صورت منظم برگزار می‌شود و در زمان حاضر مهمترین موضوع این شورا در زمینه طرح نهضت ملی مسکن است که به عنوان قانون به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

 وی با اشاره به اینکه پالایش مجموع ثبت نامی‌های طرح نهضت ملی مسکن در کل استان اصفهان تمام شده است و بیش از ۴۲۲ هزار نفر در این استان ثبت نام داشته‌اند، اذعان داشت: حدود ۱۴۰ هزار نفر دارای شرایط لازم بوده و در نقاط مختلف استان پراکنده هستند. همچنین در حال حاضر حدود ۳۰ هزار نفر از متقاضیان افتتاح حساب شدند و بیش از ۱۳ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط هم تخصیص به پروژه شده‌اند.

 قاری‌قرآن با اشاره به اینکه بیشترین ثبت نام‌ها در سطح استان در شهر جدید بهارستان، شاهین شهر و فولادشهر انجام شده است، گفت: در زمان حاضر برای حدود ۸۴ هزار واحد به صورت کلی در استان تامین زمین شده که بیش از ۵۶ درصد را در بر می‌گیرد و بقیه در حال تامین است به این معنی که در برخی از شهرها نیاز به الحاق زمین داریم و در بعضی از شهرها نیاز به تغییر کاربری در داخل محدوده‌ها وجود دارد که در کمیسیون‌های هفتگی در حال بررسی و انجام است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص رتبه بندی استان‌ها در زمینه نهضت ملی مسکن اذعان دشت: این موضوع به شاخص‌های مختلفی وابسته است و از مرحله ثبت نام، پالایش، تامین زمین و در نهایت رسیدن به مرحله اجرایی هر کدام از استان‌ها در وضعیتی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه کلان‌شهر اصفهان پس از تهران بیشترین تعداد ثبت‌نامی را دارد، عنوان کرد: به طور معمول تامین زمین در کلان‌شهرها به دلیل پهناوری و تعداد زیاد افراد ثبت نامی، کار پیچیده و مشکلی است که این موارد در کلان‌شهرها با هم مقایسه و سنجیده می‌شوند.

قاری‌قرآن بیان کرد: در اصفهان سعی شده است چه در تامین زمین و چه در جاهایی که انتخاب می‌شود مسائلی را در نظر بگیریم تا مشکلاتی که در مسکن مهر وجود داشت را با آن مواجه نباشیم لذا در بحث تامین زمین حساسیت خاصی به لحاظ تامین آب، مسائل فرونشست و دیگر مباحثی که مورد توجه قرار می‌گیرد وجود دارد از این رو قیاس هر شهر با خودش امکان‌پذیر است چراکه حتی شهرهای داخل استان هر کدام دارای وضعیت‌های متفاوتی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 4 =