صفحه اصلی » استان اصفهان » ممنوعیت رانندگی بدون بیمه نامه

ممنوعیت رانندگی بدون بیمه نامه

رئيس پليس راه استان گفت: در صورت نداشتن بيمه نامه، وسايل نقليه فاقد بيمه نامه در محل مطمئني متوقف شده و راننده خاطي به پرداخت جريمه تعيين شده ملزم مي شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛  سرهنگ اصغر زارع بیان داشت: با استناد بر ماده ۱۹ قانون موصوف حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون داشتن بیمه نامه معتبر ممنوع اعلام شده و رانندگان مکلف هستند به هنگام رانندگی بیمه نامه مربوطه را همراه داشته باشند و در صورت درخواست پلیس راه به آنان ارائه کنند.
وی ادامه داد: در صورت نداشتن بیمه نامه، وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه در محل مطمئنی متوقف شده و راننده خاطی به پرداخت جریمه تعیین شده ملزم می گردد.
رئیس پلیس راه استان اصفهان تصریح کرد: درصورتی که خودرویی بیمه نامه شخص ثالث نداشته باشد و دچار حادثه رانندگی شود، راننده مکلف است که خسارات وارده را خود پرداخت نماید، حتی اگر در همین شرایط شما مقصر حادثه نباشید باز هم نمی توانید خسارت خود را از بیمه بگیرید، پس اگر این بیمه را ندارید هرچه زودتر برای خرید آن اقدام کنید تا گرفتار عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث نشوید.
این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین دادن بار و مسافر به وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه شخص ثالث از سوی شرکت های حمل و نقل بار و مسافر ممنوع بوده و با متخلف برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + 1 =