صفحه اصلی » استان اصفهان » 52 مرکز منتخب واکسیناسیون در استان اصفهان با سبد کامل واکسن کرونا

52 مرکز منتخب واکسیناسیون در استان اصفهان با سبد کامل واکسن کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه ۵۲ مرکز منتخب واکسیناسیون کرونا در استان نیز دارای سبد کامل واکسن هستند، گفت: واکسن‌های آسترازنکا فاقد تاریخ مصرف اعتبار هستند و فعلاً به کشور وارد نمی‌شوند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به افزایش تعداد تست‌های مثبت کرونا اظهار داشت: همچنان با روند افزایشی شیوع کرونا روبه‌رو هستیم و در حال حاضر آمار مراجعه‌کنندگان دارای علائم مشابه بیماری کرونا برای انجام تست به مراکز درمانی، از مرز یک‌هزار نفر و تعداد تست‌های مثبت کرونا نیز از ۵۰ درصد گذشته است.

وی با بیان اینکه همانند همیشه، تأکید بر تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها به خصوص در فضاهای بسته است، افزود: با توجه به بازگشت زائران از عتبات عالیات به مردم توصیه می‌کنیم در این خصوص دقت داشته باشند و ارتباط با افرادی که از مراسم حج باز می‌گردند تا مدتی کنترل شده باشد و در صورتی که این افراد علامت‌دار هستند، ایزوله شده و حتماً به پزشک مراجعه کنند.

عقدک با بیان اینکه همه مراکز و پایگاه‌های سلامت نیز در شیفت صبح تا بعدازظهر با ۲ واکسن سینوفارم و پاستوکووک در حال ارائه خدمات هستند، بیان کرد: همه مراکز بهداشتی درمانی برای تزریق واکسن کرونا آمادگی دارند و فعال هستند و دستگاه‌های نوبت دهی در مراکز بهداشتی درمانی فعال شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه ۵۲ مرکز منتخب واکسیناسیون کرونا در استان نیز دارای سبد کامل واکسن هستند، بیان کرد: واکسن‌های آسترازنکا فاقد تاریخ مصرف اعتبار هستند و فعلاً به کشور وارد نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد واکسن‌ها از نوع سینوفارم و برکت، حدود ۷ درصد آسترازنکا و ۳ درصد پاستوکووک بوده است که در حال‌ حاضر، این واکسن‌ها به جز آسترازنکا موجود هستند؛ افرادی که دزهای تزریقی قبل آن‌ها آسترازنکا بوده است، اکنون می‌توانند از واکسن‌های پاستوکووک یا اسپایکوژن استفاده کنند.

 بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهر اصفهان از ۲۵ تیرماه در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت و شهرستان‌های نطنز و خوانسار نیز به شرایط قرمز رسیدند.

در آخرین رنگ‌بندی در زمینه شیوع کرونا از روز ۲۵ تیر ماه ۱۳ شهرستان در استان اصفهان با وضعیت زرد، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲ شهرستان در وضعیت قرمز و ۵ شهرستان استان اصفهان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

بر این اساس شهرستان‌های اصفهان، سمیرم، فریدونشهر و چادگان در وضعیت نارنجی و پر خطر کرونا هستند؛ همچنین  آران و بیدگل، اردستان، کاشان، خمینی شهر، خور، دهاقان، شاهین‌شهر، شهرضا، فریدن، فلاورجان، مبارکه، نائین و نجف‌آباد در وضعیت زرد و خطر متوسط کرونا قرار دارند.

شهرستان‌های برخوار، بوئین میاندشت، تیران، گلپایگان و لنجان نیز در وضعیت آبی کرونا ثبت شده‌اند و براساس اعلام رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت شهرستان‌های نطنز و خوانسار در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر ثبت شده است و در حال حاضر هیچ شهرستانی در استان اصفهان در وضعیت سفید کرونا ثبت نشده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − 15 =