صفحه اصلی » استان اصفهان » حریق در 3 هزار متر از مراتع شهرستان فریدون‌شهر مهار شد

حریق در 3 هزار متر از مراتع شهرستان فریدون‌شهر مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: شب گذشته ۳ هزار متر از مراتع تبر پشتکوه شهرستان فریدون‌شهر دچار حریق شد که با تلاش یگان‌های امدادی و مشارکت تیم‌های محلی اطفا شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: شب گذشته ۳ هزار متر از مراتع تبر پشتکوه شهرستان فریدون‌شهر دچار حریق شد که با تلاش یگان‌های امدادی و مشارکت تیم‌های محلی اطفا شد.

وی افزود: در سال جاری تعداد ۶ مورد حریق به مساحت ۸.۸ هکتار به علت عوامل طبیعی و بی‌احتیاطی گردشگران و ساکنان محلی در پوشش‌های گیاهی و مرتعی شهرستان‌های برخوار، فریدون‌شهر، فریدن، لنجان و آران بیدگل به وقوع پیوسته است.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار مرتع، یکصد هزار جنگل طبیعی و ۳۱۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت در مناطق بیابانی است، گفت: دستورالعمل‌های لازم در خصوص پیشگیری از حریق که به علت خشکی آب و هوا و عدم بارش‌ها و خشکی علوفه رخ می‌دهد، صادر و اعلام شده از روشن کردن آتش غیرمراقبت شده در مراتع خودداری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۷۲ تیم محلی در غرب و جنوب استان آموزش دیده‌اند تا اگر حریق اتفاق بیفتد، کنترل کنند، عنوان کرد: خشکسالی استان اصفهان وضعیت پوشش گیاهی را در طبقه‌بندی فقیر قرار داده است، پوشش گیاهی در وضعیت فعلی زود خشک می‌شود و نگرانی‌هایی برای دامداران ایجاد کرده و حریق هم که یک آسیب جدی برای این نوع پوشش گیاهی است.

وی بیان کرد: ضرورت رعایت اصول پیشگیری از وقوع حریق در پوشش‌های گیاهی و مرتعی با توجه به افزایش دما، عدم آتش زدن بقایای کشاورزی و گیاهی و پاکسازی و حذف پوشش‌های گیاهی خشک در باغات و فضاهای سبز شهری، عدم رهاسازی اشیا براق و بطری‌های آب در عرصه‌‌ها و خودداری از روشن کردن آتش در محیط‌های طبیعی توصیه می‌شود و در صورت وقوع حریق بلافاصله با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس گرفته شود.

شیشه‌فروش در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به استقرار توده هوای گرم تابستانی همراه با افزایش ۲ تا ۳ درجه دما در مناطق مرکزی، شرقی و شمالی استان تا روز یکشنبه خاطرنشان کرد: با توجه به گرمی هوا ضرورت رعایت الزامات ایمنی در برابر گرمازدگی در ساعات میانی روز، صرفه‌جویی در مصارف برق و آب و حفاظت محصولات کشاورزی، گلخانه‌ای و واحدهای دام و طیور در برابر تغییرات دمایی توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × پنج =