صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان نیاز به مرکز معاینه فنی موتورسیکلت دارد

اصفهان نیاز به مرکز معاینه فنی موتورسیکلت دارد

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به توقیف یک هزار و ۱۶۳ دستگاه موتورسیکلت به علت تخلفات گوناگون گفت: در استان اصفهان یک مرکز معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها وجود ندارد و مسؤولان شهری باید در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند.

تاریخ انتشار: ۰۱:۴۸ - جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان اصفهان اظهار داشت: موتورسیکلت‌های دودزا ۶ برابر بیشتر از خودروها آلودگی ایجاد می‌کنند و از طرفی گاز منوکسیدکربنی که از اگزوز موتورسیکلت‌ها خارج می‌شود نیز خطرناک است.

وی با اشاره به برخورد مأموران پلیس راهور با موتورسیکلت‌های دودزا افرود: برخورد با اینگونه موتورسیکلت‌ها در دستور کار جدی پلیس راهور است و بدون شک اگر توسط مأموران مشاهده شوند با راکبان آن‌ها برخورد قانونی صورت می گیرد.

محمدی بیان کرد: یک هزار و ۱۶۳ دستگاه موتورسیکلت به علت تخلفات گوناگون همچون ایجاد آلودگی صوتی، حرکت به صورت خلاف جهت، عبور از چراغ قرمز، نداشتن پلاک، نداشتن گواهینامه و عدم استفاده راکبان از کلاه ایمنی توقیف و به پارکینگ منتقل شدند که بخشی از این موتورسیکلت‌ها دودزا بودند.

ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های که سیستم سوخت‌رسانی کاربراتوری دارند

رئیس پلیس راهور استان اصفهان ادامه داد: تعداد زیادی از موتورسیکلت‌هایی که در سطح شهرها تردد می‌کنند از مرز سن فرسودگی گذشته و هیچ اقدامی برای اسقاط و جایگزینی آن‌ها با موتورسیکلت‌های جدید صورت نگرفته است؛ بر اساس قانون تعداد مراجعه موتورسیکلت‌ها به مراکز معاینه فنی ۲ مرتبه در سال یعنی هر ۶ ماه یک بار است در حالی که در استان اصفهان یک مرکز معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها وجود ندارد و مسؤولان شهری باید در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند.

وی گفت: علاوه بر این بر اساس همین آیین‌نامه تردد انواع موتورسیکلت‌های بنزینی که سیستم سوخت‌رسانی کاربراتوری دارند در شهرهای با اولویت آلایندگی که اصفهان هم جزو آن‌ها می‌شود، از ابتدای سال جاری ممنوع است.

محمدی اضافه کرد: در حال حاضر استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که بیشترین تردد موتورسیکلت را در هسته مرکزی شهرها دارد و با تولید و جایگزین کردن موتورسیکلت‌های بنزینی با برقی می‌توان تأثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا، آلودگی صوتی و دیگر آسیب‌هایی که این وسیله نقلیه دارد ایجاد کرد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان افزود: پلیس در راستای احترام به حقوق شهروندان تلاش زیادی در زمینه حمایت از تولیدکنندگان موتورسیکلت‌های برقی کرد و اولین نهادی بود که به منظور فرهنگ‌سازی این موتورسیکلت‌ها را در مأمویت‌های خود به کار برده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از موتورسواران مدعی هستند که از موتورسیکلت به عنوان وسیله‌ای برای امرار معاش خود استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: پلیس هم تا حد امکان و تا جایی که قانون اجازه داده با این افراد مدارا کرده و می‌کند اما توصیه ما این است که برای احترام به حقوق دیگر شهروندانی که حق دارند از هوای پاک استفاده کنند هرچه زودتر نسبت به تعویض موتورسیکلت خود اقدام کرده و قوانین مربوط به تردد با این وسیله نقلیه را نیز رعایت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 4 =