صفحه اصلی » استان اصفهان » تغییر قیمت دارو از جیب مردم پرداخت نمی‌شود

تغییر قیمت دارو از جیب مردم پرداخت نمی‌شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با اجرای طرح دارویار، افزایش قیمت دارو از جیب مردم پرداخت نمی‌شود بلکه این تغییر قیمت فقط برای دولت و بیمه‌ها اعمال می‌شود و بیمه‌ها پول افزایش قیمت داروها را پرداخت می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ کوروش ساکی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر قیمت برخی اقلام دارویی اظهار داشت: در قالب طرح دارویار، تغییر قیمت دارو از جیب مردم پرداخت نمی‌شود بلکه این تغییر قیمت فقط برای دولت و بیمه‌ها اعمال می‌شود و بیمه‌ها پول افزایش قیمت داروها را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح دارویار، ۳۶۶ قلم داروی پرمصرف و ضروری بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشارخون، قلبی عروقی و… بیمه می‌شوند، ادامه داد: در این طرح  ۱۱۹ قلم داروی بدون نسخه (OTC) نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

ساکی با بیان اینکه در مواردی با توجه به افزایش پوشش بیمه‌ای دارو و پرداخت یارانه سلامت، شاهد کاهش پرداختی از جیب مردم خواهیم بود، یادآور شد:در این طرح برای داروهایی که پیش از این مشمول حمایت‌های بیمه‌ای نبودند، پوشش بیمه‌ای برقرار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان اضافه کرد: همه مردم به مدت ۳ ماه تحت پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان قرار می‌گیرند و پس از گذشت این مدت پرداخت حق بیمه به صورت پلکانی و بر اساس دهک افراد خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در طرح دارویار افرادی که نسخه دارند و تحت پوشش بیمه هستند می‌توانند از خدمات دارویی با نرخ کم برخوردار شوند، تصریح کرد: در این طرح افزایش قیمت دارو نخواهیم داشت و حتی در برخی موارد شاهد کاهش قیمت داروها نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + شش =