صفحه اصلی » اقتصادی » اُفت منابع آب زیرزمینی، اجازه حفر چاه جدید را در اصفهان نمی‌دهد

اُفت منابع آب زیرزمینی، اجازه حفر چاه جدید را در اصفهان نمی‌دهد

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با توجه به اُفت سطح منابع آب زیرزمینی و فرونشست زمین به ویژه در دشت اصفهان- برخوار، تخصیص جدید برای حفر چاه داده نمی‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد خلجی مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰، ۸۰۳ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شد، اظهار داشت: پر کردن این تعداد چاه در یک سال اخیر به صرفه‌جویی ۷ میلیون مترمکعب آب زیرزمینی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و ۴۶۲ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز نصب شد، افزود: اطلاعات آب و برق ۱۴ هزار و ۵۹۲ حلقه چاه مجاز استان در سال ۱۴۰۰ تطبیق داده شد.

خلجی با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری ۳ هزار و ۱۶۳ حلقه چاه مجاز کشاورزی استان در سال ۱۴۰۰ اصلاح و تعدیل شد، گفت: ۲۲ هزار و ۱۱۹ تماس با سامانه ۳۸۴۸ یگان حفاظت منابع آب استان در سال ۱۴۰۰ گرفته شده که ۳ هزار و ۷۷۸ عملیات شامل رسیدگی به حفاری غیرمجاز و تخلفات در حریم و بستر رودخانه‌های استان بوده است.

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان بیان کرد: در فروردین ماه سال جاری نیز یک هزار و ۷۹۱ بار با سامانه ۳۸۴۸ تماس گرفته شده که از این تعداد ۴۳۹ عملیات انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شمار نیروهای گشت و بازرسی منابع آب استان به ۵۰ نفر می‌رسد، خاطرنشان کرد: با توجه به اُفت سطح منابع آب زیرزمینی و فرونشست زمین به ویژه در دشت اصفهان- برخوار، تخصیص جدید برای حفر چاه داده نمی‌شود و اگر تخصیص در حوزه صنعت وجود دارد، تغییر کاربری چاه‌های کشاورزی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × دو =