صفحه اصلی » اجتماعی » برای حفظ آثار تاریخی اصفهان نیازمند پیوند گردشگری و میراث‌فرهنگی هستیم

برای حفظ آثار تاریخی اصفهان نیازمند پیوند گردشگری و میراث‌فرهنگی هستیم

استاندار اصفهان گفت: خوشبختانه در سال‌های گذشته ظرفیت‌سازی لازم و مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری در سطح استان ایجادشده است اما به دلیل همکاری نکردن برخی از دستگاه‌های اجرایی امکان استفاده از این زیرساخت‌ها به‌منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی ایجاد نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت توسعه اقتصاد گردشگری که با حضور نماینده تمامی دستگاه‌های مرتبط در محل استانداری اصفهان برگزارشده بود گفت: متأسفانه اعتبارات ناچیزی که برای محافظت از بناهای تاریخی استان اصفهان اختصاص پیدا می‌کند جوابگوی این حجم عظیم آثار و اماکن تاریخی در سطح استان نیست.

استاندار اصفهان ادامه داد: در این نشست مقرر شد تا مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با محوریت اداره امور اقتصادی و دارایی برنامه‌های عملی به‌منظور جذب سرمایه‌گذار در سطح استان را آماده و در نشست بعدی با حضور تمامی اعضا برنامه ارائه‌شده بررسی و عملی شود.

وی افزود: یکی از نیازهای استان تصمیم‌گیری سریع در مورد مباحث حقوقی و مالکیتی شورای عالی برند اصفهان است که در این نشست مقرر شد کارگروهی ویژه به این منظور در سطح استان تشکیل شود.

مرتضوی تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های گذشته ظرفیت‌سازی لازم و مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری در سطح استان ایجادشده است اما به دلیل همکاری نکردن برخی از دستگاه‌های اجرایی امکان استفاده از این زیرساخت‌ها به‌منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی ایجاد نشده است.
استاندار اصفهان تأکید کرد: در این نشست مصوب شد کارگروهی در حوزه شورای عالی برند تشکیل شود و با بررسی نقاط ضعف و قوت موضوع برند سازی در سطح استان با نگاهی هم‌افزا و با همکاری و پشتیبانی همه دستگاه‌ها، نشان و برند اصفهان را آماده و گزارش‌های لازم را در این خصوص در نشست بعدی ارائه کند. همچنین تقویم گردشگری با محوریت کارگروه اقتصاد گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی آماده شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + 16 =